


Haga. Olandų ūkininkai, pykstantys dėl vyriausybės planų mažinti taršą, šiandien traktoriais ir sunkvežimiais blokavo prekybos centrų sandėlius, surengdami dar vieną šios vasaros protesto akciją.
Judriausias Nyderlanduose Schipholio oro uostas paragino keliautojus į jo terminalus vykti viešuoju transportu, nes nuogąstaujama, kad blokada bus taikoma ir oro uostams.
Tai, kaip tikimasi, reikš gyvulių skaičiaus mažinimą ir kai kurių ūkių, kur gyvuliai nulemia didelį amoniako kiekį, supirkimą. Pelningo šalies žemės ūkio sektoriaus dalyviai teigia, kad į juos nusitaikyta neteisingai, jog nesirūpinama jų ateitimi.
Prekybos centrus vienijanti organizacija paragino policiją imtis veiksmų ir įspėjo dėl galimo prekių lentynose trūkumo.
„Paskirstymo centrų blokados kenkia Nyderlandų piliečiams. Prekybos centrai daro viska, ką gali, kad parduotuvėse nieko nepritrūktų, bet jei blokados tęsis, galėtų atsitikti taip, kad žmonės nebegalės nusipirkti kasdienių produktų“, – sakoma Centrinio prekybos maistu biuro pareiškime.
Olandų ūkininkų nepasitenkinimą sukėlė vyriausybės pasiūlymas iki 2030 m. perpus sumažinti taršą tokiomis medžiagomis kaip azoto oksidai ir amoniakas. Jie jau beveik 2 savaites potestuoja prieš naująją azoto politiką.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Stipriausi per dešimtmetį šalčiai pakenkė sodams Turkijoje
2025-04-16 -
JAV Velykos – tebesitęsiančios kiaušinių krizės fone
2025-04-15 -
Amerikiečiai užsimojo stipriau riboti dronų skraidymą kaimuose
2025-04-14
Skaitomiausios naujienos
-
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16
(0)