Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Olandai imasi riboti mėsos reklamą
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Amsterdamas. Olandijos miestas Harlemas – pirmasis pasaulyje, nuo 2024 m. uždrausiantis viešose vietose reklamuoti daugelį mėsos produktų dėl poveikio klimatui.

Įstatymas priimtas miesto taryboje dar lapkritį, tačiau dėmesio sulaukė, kai apie artėjančius pokyčius informuotos reklamos agentūros.

Įstatymo projektą parengusios kairiųjų pažiūrų partijos pirmininkė Ziggy Klazes teigia, kad neketina nuomoti viešųjų erdvių mėsos produktams reklamuoti, nes jie greitina visuotinį atšilimą, o tai prieštarauja miesto politikai.

Bioversija 2024 04 26 m7

Draudimas bus taikomas visai pigiai mėsai iš intensyvaus ūkininkavimo, įskaitant greitojo maisto restoranų skelbimus. Taryba dar nenusprendė, ar uždraus reklamuoti ir ekologišką mėsą, skelbia „The Guardian“.

Draudimą kritikuoja Olandijos mėsos pramonė ir dalis politinių partijų, kurios jį vertina kaip cenzūros formą. Be to, mėsos sektorius neseniai pradėjo kampaniją, remiančią mėsos valgymo kultūrą.

Kitos šalys taip pat riboja tam tikrų maisto produktų reklamą, tačiau tokį sprendimą grindžia neigiamu poveikiu sveikatai, o ne klimatui.

Didžiosios Britanijos televizijoje iki 21 val. vakaro draudžiama reklamuoti maistą, kuriame yra daug riebalų, cukraus ir druskos, siekiant apsaugoti vaikus nuo nutukimo.

Singapūre uždrausta daugelio gėrimų, kuriuose yra cukraus, reklama.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos