Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Iš Odesos išplaukė pirmasis Ukrainos grūdų laivas Atnaujinta
Laivas „Razoni“ plukdo 26 tūkst. t ukrainietiškų kukurūzų. Socialinio tinklo „Twitter“ nuotr.

Ankara / Kyjivas. Iš Ukrainos pietinio uosto išplaukė pirmasis laivas, prikrautas Kyjivo eksportuojamų grūdų, įgyvendinant sutartį, sudarytą siekiant sumažinti pasaulinę apsirūpinimo maistu krizę, paaštrintą Rusijos karo prieš Ukrainą, pranešė Turkijos gynybos ministerija.

„Laivas „Razoni“ išplaukė iš Odesos į Tripolį Libane. Rugpjūčio 2 d. jo laukiama Stambule. Paskui jis tęs kelionę, kai bus patikrintas Stambule“, – sakoma ministerijos pranešime.

Ukraina nurodė, kad su Siera Leonės vėliava plaukiojantis 1996 m. pastatytas 186 m ilgio laivas gabena 26 tūkst. t kukurūzų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Jeigu viskas vyks pagal planą, laivas antradienį apie vidurdienį turėtų pasiekti Bosforo sąsiaurį, sakė šio regiono laivybos ekspertas Yorukʼas Isikʼas (Joriukas Išikas).

Turkijos gynybos ministerija nurodė, kad kitos laivų vilkstinės taip pat pradės plaukioti jūrų koridoriais, nes procedūros baigtos. Pirmasis laivas su ukrainietiškais grūdais pakrautas liepos 29 dieną.

Sekmadienį Ankara pranešė, kad Turkijos ir Ukrainos gynybos ministrai, be kita ko, aptarė grūdų eksporto per Juodąją jūrą atnaujinimą.

Pagal liepos 22 d. susitarimą Stambule oficialiai atidarytas Jungtinis koordinavimo centras, kuriam pavesta kontroliuoti Ukrainos grūdų eksportą per Juodąją jūrą.

Koordinavimo centras atsakingas už konvojuose dalyvaujančių prekybinių laivų registravimą, jų stebėseną internetu ir per palydovą, taip pat laivų tikrinimą, kai jie pakraunami Ukrainos uostuose ir atplaukia į Turkiją.

***

Europos Sąjunga (ES) ir NATO grūdų krovinio išplukdymą iš Ukrainos vertina kaip pirmąjį žingsnį, stengiantis įveikti pasaulinę apsirūpinimo maistu krizę.

NATO generalinis sekretorius Jensʼas Stoltenbergʼas (Jensas Stoltenbergas) sakė, kad sąjungininkai tvirtai remia Ukrainą, jog būtų laikomasi viso susitarimo.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytroʼas Kuleba (Dmytras Kuleba) pareiškė, kad pirmasis grūdų prikrautas laivas, išplaukęs iš Odesos uosto, suteiks palengvėjimą pasauliui.

„Palengvėjimo diena pasauliui, ypač mūsų draugams iš Vidurinių Rytų, Azijos ir Afrikos, kai pirmieji ukrainietiški grūdai iškeliauja iš Odesos po mėnesius trukusios Rusijos blokados.

Ukraina visada buvo patikima partnerė ir tokia liks, jeigu Rusija vykdys savo įsipareigojimus pagal susitarimą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė D. Kuleba.

***

Rugpjūčio 2 d. vakare (apie 20 val.) laivas saugiai pasiekė Turkiją. 

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos