Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
Nyderlanduose valdžios siekis sugriežtinti azoto kontrolę virto skandalu

Amsterdamas. Nyderlandų žemės ūkio ir sodininkystės organizacija („LTO Nederland“), vienijanti ir atstovaujanti daugiau nei 35 tūkst. žemdirbių, griežtai sukritikavo valdžios siūlymą už leistinų azoto išmetimo normų viršijimą atimti iš žemės valdytojų licencijas.

Toks siūlymas – nubausti Nyderlandų ūkininkus atšaukus jų licencijas buvo įtrauktas į valstybės prokuroro Hans`o Besselink`o (Hanso Beselinko) laišką Žemės ūkio, gamtos ir maisto kokybės ministerijai, rašo portalas nieuweoogst.nl.

Prokuroro teigimu, reikėtų nedelsiant panaikinti žemės ūkio licencijas ūkiams ir žemės ūkio bendrovėms, kurios išskiria per daug azoto (kitaip tariant, nitratų).

Bioversija m7 2024 02 22

Valstybės teisininkas priėjo išvados, kad anksčiau pasiūlytas žemės ūkio paskirties žemės išpirkimo iš neatsakingų ūkininkų planas „greito rezultato neduos“. Pasak jo, daug lengviau ir efektyviau paprasčiausiai panaikinti jų licencijas verstis žemės ūkio veikla.

Rugsėjo pradžioje Nyderlandų žiniasklaida pranešė, kad šalies ministrų kabinetas planuoja išpirkti žemę iš šimtų ūkininkų. Arba net nusavinti! Taip pat buvo įvardyta reikalinga suma – 17 milijardų eurų.

Minėti pareigūno samprotavimai ir „genealūs“ valdininkų sprendimai supykdė visą Nyderlandų žemės ūkio bendruomenę.

„LTO Nederland“ organizacija tokį akibrokštą komentavo taip: „Šis žingsnis yra precedento neturintis, o padariniai palies visus agrarininkus. Kartu su visais Nyderlandų ūkininkais teisiškai padarysime viską, kas įmanoma, ir kovosime su tokiu mūsų teisių pažeidimu.“

Pasak „LTO Nederland“, derinant plačias naujoves ir savanoriškai pasirenkamus būdus iki 2030 m. išmetamų azoto teršalų kiekį galima sumažinti nuo nustatytos 26 proc. ribos iki 40 proc.

„LTO Nederland“ skatina politikus dirbti šiuo klausimu, pradedant nuo biudžeto. Pasak žemdirbių, kuo greičiau bus rasta pinigų, o tai yra milijardinės sumos, tuo greičiau būtų galima pradėti mažinti azoto išmetimus. Ir tai esą galima padaryti be visiškai nereikalingos poliarizacijos ir teisinio netikrumo scenarijų.

Organizacija prašo žemės ūkio ministro ir visų Atstovų rūmų partijų atsisakyti „katastrofiško scenarijaus ir nutraukti beprotybę dėl leidimų panaikinimo ar žemės nusavinimo“. Visa tai truktų ilgiau ir kainuotų daugiau nei savanoriškas bendradarbiavimas. Kaip sakė „LTO Nederland“ pirmininkas Sjaak`as van der Tak`as (Sjakas Vandertakas), organizacijos siūlomi planai yra verti 15,3 mlrd. eurų, o tai daug pigiau nei ekspropriacija (nusavinimas).

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos