Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Nyderlandų ūkininkai prieš taršos mažinimo politiką

Haga. Olandų ūkininkai ir statybininkai trečiadienį protestavo prieš Vyriausybės politiką taršos klausimu, kuri, pasak jų, stumia juos iš jų verslo.

Ūkininkai išvažiavo į kelius traktoriais ir blokavo svarbų greitkelį prie sienos su Vokietija. Jų protestas taip pat vyko Hagos centre ir priešais įvažiavimą į plieno gamyklą netoli Šiaurės jūros pakrantės, pranešė Nyderlandų policija ir žiniasklaida.

Protestai yra dalis Europoje vykstančių demonstracijų, kuriose taip pat dalyvauja Prancūzijos profesinės sąjungos, nepatenkintos prezidento Emanuelio Makrono (Emmanuel Macron) pensijų reformos planais. Be to, trečiadienį Lenkijoje į gatves turi išeiti protestuotojai, nepritariantys įstatymo projektui, pagal kurį jų vyriausybė galėtų atleisti ar baudomis bausti neįtinkančius teisėjus.

Bioversija 2024 04 26 m7

Neramumai Nyderlanduose prasidėjo anksčiau šiais metais, kai daug statybų projektų buvo sustabdyti priėmus nutarimą, kad vyriausybės statybų leidimų politika pažeidžia Europos įstatymus dėl taršos.

Nuo to laiko Vyriausybė stengiasi labiau suvaldyti taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, kuri prisideda prie klimato kaitos. Antradienį Nyderlandų senatoriai pritarė skubiam įstatymo projektui dėl taršos azoto oksidu mažinimo. Tarp šių priemonių yra reikalavimas ūkininkams keisti gyvulių pašarą ir savanoriškos kiaulių fermų supirkimo schemos pratęsimas.

Naujuoju įstatymu, kurį žemieji parlamento rūmai patvirtino anksčiau, taip pat sumažinamas didžiausias leistinas greitis šalies autostradose – nuo 130 km per val. iki 100 km per valandą.

Vyriausybė trečiadienį paskelbė, kad pasiekė plačios apimties susitarimą su ūkininkų grupių koalicija dėl taršos azoto oksidu mažinimo.

Vyriausybė sakė, kad surengs derybas su žemės ūkio sektoriumi dėl investicijų paketo, kuris sudarys sąlygas „ūkininkams, norintiems tęsti tvariu būdu, ir padės ūkininkams, savanoriškai norintiems liautis“.

Ūkininkai ir statybininkai, kurie mano tapę neteisingu taikiniu, trečiadienį taip pat surengė akciją prie vienos anglimis kūrenamos elektrinės ir plieno gamyklos, norėdami akcentuoti faktą, kad pramonė taip pat yra didelė teršėja.

Nors protestai buvo daugiausia taikūs, policija skyrė 24 baudas ūkininkams už tokius pažeidimus kaip įvažiavimas į autostradas traktoriais. Policija netoli Amsterdamo uždarė svarbų greitkelį, kai į jį įvažiavo traktorių.

Protestuotojas Jakas van den Bergas (Jacco van den Berg) nacionaliniam transliuotojui NOS sakė, kad statybininkai yra pasirengę imtis veiksmų ir apginti savo pragyvenimo šaltinį, kuriam, pasak jų, taršos mažinimo priemonės kelia grėsmę.

AP-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos