Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Nyderlandų ūkininkai iš naujo persėja pupelių laukus

Amsterdamas. Nyderlandų ūkininkai jau dabar iš naujo persėja šparaginių pupelių laukus ir baiminasi, kad konservų gamintojai perkels verslą į šalis, kuriose su daigų muselėmis leidžiama kovoti naudojant insekticidus.

Nyderlandų maisto ir vartojamų produktų saugos tarnyba (NVWA) rytinėje šalies dalyje esančiame miške rado paslėptus 2 tūkst. litrų draudžiamų medžiagų, rašo portalas nieuweoogst.nl.

NVWA pradėjo baudžiamąjį tyrimą po to, kai kriminalinės žvalgybos grupė gavo informacijos apie neteisėtas augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra ingredientų, uždraustų ES, atsargas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Kaip pranešė informatoriai, nelegalų sandėlį vyras slėpė miške, ten buvo sukaupta daug draudžiamų augalų apsaugos produktų. Inspektoriai ir kriminalistai rado daug fungicidų, herbicidų ir insekticidų su veikliosiomis medžiagomis, uždraustomis Nyderlanduose. Augalų apsaugos produktai buvo konfiskuoti ir sunaikinti. Savininkui iškelta baudžiamoji byla.

Tuo tarpu Nyderlandų ūkininkai, auginantys žaliąsias pupeles, rengiasi jas sėti iš naujo, mat pagrindinis augalų priešas – muselė sunaikino daigus. Nuo šių metų uždrausti cheminiai insekticidai, kurie buvo naudojami pupelių sėkloms apdoroti, taip pat nebegalima berti cheminių granulių ant dirvožemio.

Konservų gamybos įmonės „Ardo“ žemės ūkio vadovas Marco Bohm`as (Markas Bomas) pakomentavo, kad kai kuriais atvejais ankštinių muselės gali sunaikinti iki 70-80 proc. žaliųjų pupelių daigų.

Jis skaičiuoja, kad muselių pažeistų šparaginių pupelių plotai Nyderlanduose gali siekti iki 1 000 hektarų.

Persėti hektarą pupelių kainuoja 400 eurų, ir tai kaštai be lauko darbų. Pasak perdirbėjų atstovo, nesikeičiant situacijai, rizika auginti pupeles Nyderlanduose bus per didelė. Jeigu nebus įmanoma užtikrinti nuolatinio žaliavos tiekimo konservų gamykloms, tai jų atstovai kalba apie veiklos perkėlimą į kaimynines šalis, kur vis dar galima efektyviai kontroliuoti pupelių kenkėjus.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos