Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Pasaulyje
Nyderlandai: protestuojančių žemdirbių partijos sėkmė rinkimuose
Partijos „Ūkininkų ir piliečių judėjimo“ rinkimų agitacija. Shutterstock.com nuotr.

Amsterdamas. Vyriausybės klimato politikai besipriešinanti žemdirbių partija laimėjo daugiau vietų parlamente, nei prognozuota.

„Ūkininkų ir piliečių judėjimas“ (BoerBurgerBeweging (BBB) užsitikrino 15 iš 75 vietų Nyderlandų parlamento aukštuosiuose rūmuose (Senate). Priešrinkiminės apklausos skelbė, kad BBB geriausiu atveju laimės 13 vietų (šiuo metu BBB turi 1 vietą). BBB pasiekė geriausią rezultatą iš visų partijų, kurios dalyvavo provincijų rinkimuose.

BBB populiarumą lėmė olandų ūkininkų nepasitenkinimas premjero Markʼo Rutteʼės (Marko Riutės) vyriausybės klimato politika, dėl kurios žemdirbiai organizuoja protestus.

Bioversija m7 2024 03 29

Nyderlandų vyriausybė siekia iki 2030 m. perpus sumažinti taršą azotu žemės ūkyje. Dėl didelio ūkinių gyvūnų skaičiaus, taip pat dėl ​​intensyvaus trąšų naudojimo, vandens ir dirvožemio užterštumas šioje šalyje gerokai viršija ES normas.

BBB teigia, kad problema perdėta, ir perspėja, jog Nyderlandų vyriausybės siūlomi sprendimai sukels ūkių uždarymo bangą ir maisto trūkumą.

2021 m. parlamento rinkimuose BBB iškovojo vieną vietą, tačiau pastaruoju metu pradėjo populiarėti dėl sumažėjusio pasitikėjimo vyriausybe ir nepasitenkinimo Nyderlandų valdžios vykdoma politika, įskaitant imigracijos klausimu.

Trečiadienį Nyderlanduose vyko rinkimai į provincijų parlamentus, kurių nariai vėliau rinks Senatą (Eerste Kamer) – aukštuosius parlamento rūmus. Nors Senatas mažiau svarbus nei 150 vietų Žemutiniai rūmai (Tweede Kamer), tačiau jis gali blokuoti pastarųjų priimtus teisės aktus.

Premjero M. Rutteʼės valdančioji koalicija, kuri greičiausiai užsitikrino 24 vietas Senate, kartu su Žaliaisiais kairiaisiais ir Darbo partija gali turėti daugumą. Tačiau BBB gali susivienyti su kitomis Senato partijomis ir blokuoti siūlomus teisės aktus.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos