Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Nyderlandai: siūlomos išmokos atsisakius gyvulių auginimo

Amsterdamas. Reaguodama į žaliąją ES politiką, Nyderlandų valdžia pradėjo savanorišką gyvulių ūkių išpirkimą ir žada pinigines kompensacijas ūkininkams, kurie neužsiims gyvulininkyste. 

Naujoji programa pirmiausia skirta ūkiams, kurie yra išsikūrę netoli saugomų teritorijų „Natura 2000“ ir išskiria į aplinką daug azoto. Nuo šių metų lapkričio mėnesio pradžios ūkininkai gali kreiptis į savo regiono valstybines institucijas dėl finansinės paramos atsisakius žemės ūkio gyvulių auginimo. Pirmajai programos daliai numatyta 100 mln. eurų, rašo portalas agrarheute.com.

Pagal sudarytą programą valstybė supirks ūkius, kurių savininkai savo noru nutraukia veiklą. Būtina sąlyga – gyvulininkystės objektas negali būti nutolęs nuo „Natura 2000“ teritorijos daugiau kaip 10 km. Siekiama, kad iki 2030 m. beveik pusė saugomų teritorijų išskirtų „sveiką“ azoto kiekį.

Bioversija 22 02 02

Nuo 2021 m. šiam tikslui įgyvendinti bus pasitelkta dar 20 mln. eurų. Tuomet piniginių kompensacijų nutraukus veiklą galės tikėtis pieno, kiaulių ir paukščių ūkiai, kurie nėra pagrindiniai regiono taršos šaltiniai. 

Remiantis oficialiais pranešimais, Nyderlandų vyriausybė per ateinančius dešimt metų iš viso skirs 1,9 mlrd. eurų tvaresniam ūkiui ir įmonėms, norinčioms nutraukti gyvulininkystės veiklą, remti. Planuojama, jog atlaisvintos teritorijos bus panaudotos kitoms ūkinėms veikloms, gamtos apsaugai ar kaimo plėtrai.

Vis dėlto patys žemdirbiai nėra sužavėti tokiais valdžios planais – šią savaitę būtent dėl vyriausybės pastangų mažinti išmetamo azoto kiekį Hagoje buvo surengta protesto akcija. Jos metu ūkininkai išreiškė nepasitenkinimą valdžios planais ir teigė, kad dėl pandemijos apskritai nėra įmanoma bendradarbiauti su įstatymų leidėjais.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos