Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Nuošliauža palaidojo dešimtis gyvūnų
Asociatyvi Pixabay (innos001) nuotr.

Berlynas. Pietų Tirolyje kalnų nuošliauža apgadino populiarią kaimo turizmo sodybą, po žeme atsidūrė ūkinis pastatas su gyvuliais. Šeimininkams tai ne pirmas gamtos stichijos atvejis. Prognozuojama, kad šylant klimatui Alpių papėdėse tokių incidentų tik daugės. 

Remiantis Pietų Tirolio ugniagesių asociacijos pranešimu, virš ūkio esanti uola prarado stabilumą ir teritoriją užgriuvo žemių ir didelių akmenų nuošliauža.

Svečių namai, kuriuose vienu metu gali apsistoti iki 20 poilsiautojų, liko nepaliesti ir žmonės nenukentėjo. Tačiau purvas gerokai apgadino tvartą su jame buvusiomis dešimtimis avių, ožkų ir jų jauniklių, taip pat ūkio šeimininko automobilį.

Bioversija 2024 04 15 m7

Įgriuvus stogui ir luboms Vokietijos gelbėjimo tarnybos negalėjo patekti į tvarto vidų, todėl išdaužė skylę sienoje. Valant teritoriją neapsieita ir be ekskavatoriaus pagalbos. Iš griuvėsių pavyko išgelbėti kelias avis, ožkas, triušius, vištas ir povą. 

Tai ne pirma tokio pobūdžio nelaimė šiame Pietų Tirolio ūkyje. 2011 m. nuo šlaito nuslydo apie 80 kubinių metrų uolienų ir purvo, kurie užvertė pagrindinį kelią.

Ekspertai teigia, kad panašių gamtos nelaimių tik daugės. Šylant klimatui tirpsta Alpių kalnų amžinasis įšalas, todėl šlaitai praranda stabilumą.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos