Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
Nuo karo pradžios Ukraina neteko 15 proc. grūdų saugyklų
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vašingtonas. Ukraina dėl Rusijos pradėto karo prarado beveik 15 proc. savo grūdų sandėliavimo pajėgumų, o tai kelia grėsmę jos, kaip svarbios pasaulinės maisto tiekėjos, vaidmeniui, teigiama paskelbtoje ataskaitoje. 

JAV vyriausybės remiama Konfliktų observatorija pranešė, kad rusai užvaldė 6,24 mln. t maisto saugojimo pajėgumų, o dar 2,25 mln. t sunaikinta. 

Iš viso nuo karo pradžios Ukraina neteko apie 8,5 mln. iš 58 mln. t sandėliavimo pajėgumų, todėl kyla grėsmė, kad ateityje šalis negalės išnaudoti viso pasaulinei rinkai itin svarbių kviečių, kukurūzų ir saulėgrąžų aliejaus tiekimo potencialo.

Bioversija m7 2024 02 22

Ataskaitoje pažymima, kad ūkininkams trūksta vietos eksportui skirtai produkcijai saugoti. Tokia padėtis gali juos atgrasyti nuo kitų pasėlių auginimo, ypač žieminių kviečių. 

„Rusijos daroma žala ir užgrobiami Ukrainos grūdų sandėliai kelia grėsmę, kad dabartinė Ukrainos žemės ūkio krizė virs katastrofa“, – rašoma ataskaitoje. 

Rengiant ataskaitą, kurią Konfliktų observatorijai sudarė Jeilio universiteto Visuomenės sveikatos mokyklos humanitarinių tyrimų laboratorija ir vyriausybinė Oukridžo nacionalinė laboratorija, naudotos palydovinės nuotraukos ir objektų aptikimo algoritmai, siekiant įvertinti žalą, padarytą visoms Ukrainos saugykloms. 

Dokumente pažymima, kad net ir iš dalies apgadintas objektas gali lemti, jog saugomi pasėliai suges.

Dauguma užgrobtų ir apgadintų objektų yra Mykolajive, Zaporožės ir Donecko srityse, o didžioji dalis stovėjo netoli transporto mazgų. Tai rodo, kad saugyklų atakos buvo tyčinės.

Anot ataskaitos, tyčinį pasėlių saugojimo infrastruktūros naikinimą galima laikyti karo nusikaltimu ir nusikaltimu žmoniškumui pagal tarptautinę teisę. 

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos