Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Pasaulyje
Ne tik lietuviai augino rugius
Asociatyvi nuotr.

Lisabona. Portugalijoje siekiama vėl atgaivinti rugių auginimo ir ruginės duonos kepimo tradiciją. Investicijos į ekologinę rugių gamybą daugelį vietos ūkininkų vilioja kaip galimybė užsidirbti.

Grūdų krizė Portugalijos ūkininkus skatina įvairinti pasėlius. Dėl to vėl prisiminti rugiai, kurie būtų auginami ekologiškai. Šiaurinėje šalies dalyje esančios Montalegrės savivaldybėje šiemet 2 ha buvo apsėti veisline sėkla. Tikimasi, kad kitų metų liepą laukas duos apie 4 tonas derliaus.

Atgaivinti rugių auginimą ir ruginės duonos kepimo tradiciją ryžosi žemės ūkio kooperatyvas „Coopbarroso“. Siekiama per dvejus metus gauti ekologinės gamybos sertifikatą. Kadangi rugiai mažiau nei kiti komerciniai javai jautrūs ligoms ir kenkėjams, galima išsiversti su biologine apsauga.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kooperatyvas planuoja užauginti tiek ekologiškų sėklų, kad užtektų visiems norintiems prisijungti prie iniciatyvos.

Be to, savivaldybė, kuri seniau garsėjo ruginės duonos tradicijomis, deda pastangas, kad sukurtų rinką, nes vietinis ruginės duonos prekės ženklas anksčiau buvo plačiai žinomas Portugalijoje. Ruginei duonai kepti norima atkurti legendines Barrosʼo krosnis, sukurti gastronominius ir agroturizmo rugių maršrutus.

Šaltinis: jornaldechaves.pt.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos