Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Naujoji Lenkijos vyriausybė neketina atšaukti embargo ukrainietiškiems grūdams
Asociatyvi Shutterstock nuotr.

Varšuva. Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Czeslaw’as Siekierski’s (Česlavas Siekierskis) pareiškė, kad draudimas į Lenkiją importuoti ukrainietiškus grūdus išliks tol, kol bus parengtos atitinkamos taisyklės Europos Sąjungos lygmeniu.

„Privalome išsaugoti embargą tol, kol susitarsime dėl sąlygų, kurios jį pakeis. Manau, geras sprendimas būtų įvesti transporto licencijavimą kartu naudojant tranzitinius maršrutus už Lenkijos ribų“, – „TVP Info“ eteryje kalbėjo ministras.

Anot jo, Ukraina grūdus turėtų eksportuoti kitais keliais nei per Lenkiją ir Europą.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Nes visada, net ir gabenant tranzitu, egzistuoja tam tikra rizika, kad dalis šių grūdų ar kitos žemės ūkio produkcijos liks Lenkijos teritorijoje“, – paaiškino Lenkijos ministras.

Kita vertus, jis pabrėžė, kad Lenkija nori padėti Ukrainai, tačiau kartu pabrėžė, kad jai reikia normų dėl kvotų ir pereinamųjų laikotarpių, o šis klausimas turėtų būti sprendžiamas kartu su Europos Sąjunga.

Vienašališkus apribojimus ukrainietiškų grūdų ir daugybės kitų žemės ūkio produktų įvežimui Lenkija įvedė rugsėjį, kai baigė galioti embargas ES lygiu.

Šaltinis: BNS, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos