Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Paskirtas naujas Lenkijos žemės ūkio ministras

Varšuva. Naujuoju Lenkijos žemės ūkio ministru tapo Janas Ardanovskis (Jan Krzysztof Ardanowski), pakeitęs šiose pareigose pirmadienį atsistatydinusį Kšyštofą Jurgielį.

Premjeras Mateušas Moraveckis (Mateusz Morawiecki), pristatydamas naująjį ministrą, pabrėžė, kad artimiausiu metu jis pateiks „specialų pasiūlymų paketą žemės ūkiui“.

Duodamas interviu žiniasklaidai, J. Ardanovskis sakė, kad svarbu spręsti ne tik einamąsias problemas, kaip antai meteorologinių reiškinių sukeltos neigiamos pasekmės žemės ūkiui (šiuo metu šalies ūkiai kenčia nuo sausros – red.), tačiau dar svarbiau yra Lenkijos žemės ūkio didžiulio potencialo panaudojimo strategija.

Bioversija 22 02 02

Jo nuomone, Lenkijos agrarinis sektorius turi plėtoti tiek maisto gamybą, tiek ir ne maisto paskirties produkcijos gamybą. J. Ardanovskis pažymėjo, kad ūkininkai iš savo darbo, auginamos, gaminamos ir rinkai tiekiamas produkcijos turi gauti užtektinai pajamų. Jo teigimu, žemės ūkiui būtina parama (europinė ir nacionalinė), juo labiau, kad ir kitos šalys remia savo žemdirbius.

„Negali būti geresniųjų ir blogesniųjų Europos, lygių ir lygesnių, kaip Orvelo kūrinyje“, – sakė ministras ir pridūrė, kad jei vokiečių ar prancūzų ūkininkams suteikiama teisė pretenduoti į kažkokį gėrį (lengvatas, paramą ar pan.), tai tokios pat teisės turi būti suteiktos ir lenkų žemdirbiams.

Kalbėdamas apie būsimą ES biudžetą J. Ardanovskis sakė, jog tai yra „sudėtingas ir ne visai aiškus klausimas“.

J. Ardanovskis yra Lenkijos Seimo narys, priklauso valdančiajai Teisės ir teisingumo partijai. Yra buvęs Žemės ūkio rūmų vadovu, žemės ūkio viceministru, prezidento L. Kačinskio patarėju žemės ūkio klausimais.

Ūkininkauja. Šeima valdo 14 ha ūkį, kurio deklaruojama vertė 1,6 mln. zlotų (apie 370 tūkst. eurų)

Kaip rašo žiniasklaida, J. Ardanovskis yra glaudžiai susijęs su bažnyčia, iškėlė parlamente iniciatyvą netaikyti ribojimų bažnyčiai įsigyjant žemės ūkio paskirties žemės.

Jis taip pat žinomas kaip istorijos tyrinėtojas, parašė knygą apie holokaustą Lenkijoje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos