Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Miglota gyvulininkystės Afrikoje ateitis
Asociatyvi nuotr.

Kenija. Galvijai tapo neatskiriama Afrikos kraštovaizdžio dalimi, tačiau dėl šylančio klimato jie gali išnykti iki šio šimtmečio vidurio, rašoma „Science Daily“.

Tarptautinio gyvulininkystės tyrimų instituto (ILRI) mokslininkai paskelbė du tyrimus, skirtus geriau suprasti pasaulinę šylančio klimato įtaką galvijų auginimui.

Pirmasis tyrimas skelbia, kad iki 2050 m. apie 370 mln. karvių ir apie 6 mlrd. viščiukų bus patyrę vieną ar daugiau ekstremaliai karštų dienų. Karščio sukeltas stresas neigiamai veikia mėsos prieaugį, primilžius, vaisingumą ir elgesį.

Bioversija 2024 07 09 m7

Antrasis tyrimas analizavo karščio sukelto streso poveikį ekonomikai. Paskaičiuota, kad iki šio šimtmečio pabaigos galvijų ir paukščių augintojai gali patirti nuo 15 iki 40 mlrd. JAV dolerių nuostolių kasmet, o labiausiai nukentės skurdžios atogrąžų šalys Pietų Amerikoje, Azijoje ir Afrikoje.

„Gyvulininkystė atvirame lauke didžiojoje atogrąžų dalyje, ypač Vakarų Afrikoje, taps iš esmės neįmanoma dar iki šimtmečio vidurio, nebent bus imtasi radikalių priemonių prisitaikyti.

Deja, žmonės šiame regione gyvena vargingai, o tai dar labiau apsunkina tokių sprendimų įgyvendinimą“, – sako tyrimų vadovas Philipʼas Thorntonʼas (Filipas Torntonas).

Iššūkis didelis, bet įveikiamas. Specialistai kviečia šalis pagalvoti apie naujų, karščių atsparesnių veislių vedimą, taip pat vietoj galvijų auginti ožkas arba kupranugarius.

Situaciją pagerintų ir specialūs pašarų priedai, nebrangūs kondicionieriai ir vonios. Tačiau ilgainiui daugelį galvijų vis tiek reikėtų perkelti į vėsesnius regionus, o tai apsimokėtų retam ūkininkui.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos