Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
Meksikoje ūkininkai mačetėmis nužudė 10 turto prievartautojų
Asociatyvi Freepik nuotr.

Meksikas. Meksikos ūkininkai griebėsi mačečių ir nužudė dešimt nusikalstamo kartelio narių. Taip jie pasipriešino turto prievartavimui.

Susidūrę su nepakeliamu turto prievartavimu, Meksikos ūkininkai surengė mirtiną susirėmimą su nusikalstamo kartelio „La Familia Michoacana“ grupuote.

„Mums buvo labai blogi derliaus metai ir vos uždirbome, kad sumokėtume pradinę turto prievartavimo rinkliavą. Padidinus rinkliavą, iš esmės neturėjome kito pasirinkimo, kaip mirti kovodami arba mirti iš bado“, – interviu telefonu televizijai „VICE News“ sakė vienas Teksaltitlano kaimo ūkininkas.

Bioversija m7 2024 02 22

Susirėmimas įvyko gruodžio 8-ąją, kai kartelis padidino turto prievartavimo rinkliavą. Tada beviltiškoje padėtyje atsidūrę ūkininkai pradėjo priešintis.

Teksaltitlano kaimelio ūkininkai jau mokėjo nusikalstamai grupuotei po 1 Meksikos pesą už kvadratinį metrą (apie 0,06 JAV dolerio). Pasak vietinių naujienų agentūrų, kartelis rinkliavą padidino dvigubai.

Apsiginklavę mačetėmis ir šaunamaisiais ginklais, ūkininkai susikovė su gerai ginkluotais kartelio nariais futbolo aikštėje. Valstybės jėgos struktūros nereagavo nei į pagalbos prašymus, nei į perspėjimus apie neišvengiamą susirėmimą.

„Meksikiečių kariuomenei pasakėme, kad taip nutiks, nes nebemokėsime. Paprašėme atsiųsti karių, bet niekas nepasirodė“, – „VICE News“ sakė ūkininkas.

Pasak vietos valdžios, žuvo 10 kartelio narių ir 4 vietos ūkininkai. Tarp aukų buvo ir kartelio lyderis, žinomas kaip Comandante Payaso (liet. klounų vadas), kuris ir nusprendė padidinti regione turto prievartavimo rinkliavą.

Pasak Meksikos valstijos policijos viršininko Andrésʼo Andradeʼso (Andreso Andradeso), nužudytas kartelio lyderis buvo teisėsaugos taikinyje.

Šaltinis: manoūkis.lt inf
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
Visos apklausos