
Ryga. Gegužės pabaigoje smarkios liūtys sukėlė didelio masto potvynius keliose Latvijos dalyse. Labiausiai nukentėjo šiaurės centrinės šalies regionas Vidžemė ir rytinėje dalyje esanti Latgala – čia buvo užlieti dideli žemės ūkio paskirties plotai ir sunaikinti pasėliai, praneša Latvijos žiniasklaida.
Latvijos žemės ūkio organizacijų bendradarbiavimo taryba (LOSP) praneša, kad dešimtys ūkių patyrė didelių nuostolių, kai kurie prarado visą derlių. Todėl LOSP ragina šalies Žemės ūkio ministeriją skubiai sušaukti krizių grupę ir apsvarstyti galimybę paskelbti nepaprastąją padėtį užlietose teritorijose.
Pasak LOSP valdybos pirmininko Gunčio Gutmanio, tai stichinė nelaimė. Nors ūkiai daro viską, kas įmanoma, kad sumažintų žalą apsemtuose laukuose, be valstybės paramos žemės ūkio sektoriui bus sunku susidoroti su padariniais.
Krizių grupė, jei bus sukurta, turėtų spręsti žalos įvertinimo, paskolų atidėjimo, galimų draudimo išmokų klausimus ir peržiūrėti ūkininkų įsipareigojimus vyriausybinėms agentūroms.
Taryba taip pat ragina ūkininkus dokumentuoti potvynių padarinius, darant nuotraukas ir vaizdo įrašus, ir šią medžiagą perduoti Kaimo paramos tarnybai (LAD). Tai padės surinkti tikslius duomenis apie padarytą žalą. Be to, teritorijas apžiūrės Latvijos žemės ūkio konsultavimo centro ir Valstybinės augalų apsaugos tarnybos specialistai.
Įvertinusi žalą, Žemės ūkio ministerija planuoja kreiptis į Europos Komisiją dėl papildomos finansinės paramos Latvijos ūkininkams.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Latvija laikinai mažina PVM daliai maisto produktų
2025-12-04 -
Graikijos ūkininkai blokuoja kelius
2025-12-03 -
Europos ekologiškų produktų rinka atsigauna
2025-12-02
Skaitomiausios naujienos
-
Įsigyjant žemės ūkio sklypus nebereiks pildyti deklaracijos
2025-11-13 -
Kas turi pirmumo teisę į žemės nuomą?
2025-11-26 -
Daugiamečių pievų rebusas – ar paprastesni reikalavimai išpančios ūkininkų rankas
2025-11-18



(0)