Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Ūkininkų protestas Varšuvoje: yra sužeistų ir sulaikytų Atnaujinta
Vasario mėn. protestai Varšuvoje (archyvinė Shutterstock nuotr.)

Varšuva. Lenkijos ūkininkai trečiadienį susirinko į protesto maršą Varšuvoje. Šis protestas gausesnis nei prieš savaitę, kai į sostinę suplūdo apie 10 tūkst. žmonių.

Protestuotojų maršo kolona perėjo sostinės centrą, stabtelėjo prie parlamento, vėliau pasuko prie premjero kanceliarijos. Premjeras D. Tusk'as yra išvykęs, susitikimas su juo suplanuotas šeštadienį. Nepatenkinti protestuotojai apmėtė kanceliarijos pastatą kiaušiniais. Įsikišus tvarkdariams, protestuotojai paleido į juos petardas. Taip pat pranešama, kad buvo padegtos padangos.

Protestuotojai reikalauja atšaukto žaliąjį kursą, atlyginti patirtus nuostolius ir boluoti arba apmuitinti ukrainietišką produkciją. Vienas iš žiniasklaidos cituojamų protesto šūkių skamba taip: „Ūkis. 20 metų kurtas. Jį pražudė žaliasis kursas!"

Bioversija 2024 04 15 m7

Į protestą vyko apie 100 traktorių, tačiau policija neįleido jų į sostinę. Protestas turėjo pasibaigti 15 val. vietos laiku, tačiau protestuotojai neskubėjo skirstytis.

tvn24.pl transliacijos sustabdytas kadras

Varšuvos policija socialiniame tinkle informavo, kad Wiejska'os gatvėje įvyko susirėmimas, keletas pareigūnų sužeista, keliolika protesto dalyvių sulaikyta.

Pareigūnams raginant protestuotojus apleisti aikštę prie parlamento, vienas iš protestuotojų bandė jėga įsiveržti į Seimą, panešė tvn24.pl. Policija paskelbė, jog tolesnis protestas tampa neteisėtu. Pareigūnai naudojo riaušių malšinimo priemones.

Kovo 20 d. protesto akcijas planuojama surengti visų 16-os vaivadijų centruose.

Šaltinis: PAP-BNS, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos