Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Lenkijos ūkininkai pyksta dėl bulvių kainų

Varšuva. Trečiadienį Lenkijos ūkininkai surengė taikų protestą sostinėje, kad pademonstruotų savo poziciją dėl žemės ūkio politikos ir pareikalavo žemės ūkio ministro Kšyštofo Jurgielio (Krzysztof  Jurgiel) atsistatydinimo.

Bulvių ir daržovių augintojų sąjungos nariai nešė plaktus, kuriuose rašoma „Žemės ūkis nėra pokštas“ ir „Neleisk ES sugriauti mūsų žemės ūkio“. Organizacija, kuri gina daržovių augintojų teises, sako, kad ji nepatenkinta padėtimi vidaus rinkoje, pranešė WBJ.

Pasak protestuotojų, rinkos konkurencija juos žlugdo, o didmeninė bulvių kaina Lenkijoje yra per maža, palyginus su prekybos centrų antkainiais.

Bioversija 22 08 31

Be to, ūkininkai reikalauja daugiau skaidrumo pateikiant informaciją apie produktų kilmės šalį. Teigiama, kad importuotos bulvės dažnai klaidinamai paženklinamos kaip Lenkijos produktas.

Ūkininkai sako, kad jie taip pat nepatenkinti didelio masto bulvių importu ir kreipėsi į valdžios institucijas, kad atidžiau stebėtų produktus, kuriuos parduoda parduotuvės. Jie tvirtina, kad vyriausybės švelni  politika atvedė prie to, kad Lenkijos ūkininkams beveik neįmanoma parduoti savo produktų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija