Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Lenkijos ūkininkai protestuoja prieš gyvūnų gerovės įstatymą

Varšuva. Lenkijos sostinėje tūkstančiai pasipiktinusių ūkininkų skanduodami antivyriausybinius šūkius antradienį protestavo prieš ruošiamą priimti įstatymą, uždrausiantį kailinių žvėrelių fermas, ritualinį skerdimą skerdienos eksportui ir gyvūnų naudojimą pramogoms bei cirkų pasirodymams. 

Ūkininkai, su savimi atsivilkę natūralaus dydžio karvės figūrą, susirinko prie parlamento pastato, kur vyko Senato debatai dėl naujo įstatymo projekto, suskaldžiusio ir valdančiųjų stovyklą, ir opoziciją. Įstatymas užrūstino ūkininkus, kurie iki šiol buvo ištikimi konservatyviosios vyriausybės šalinininkai.

Įstatymo kritikai sako, kad jis gali atimti pragyvenimo šaltinį iš ūkininkų, auginančių audines ir kitus kailinius žvėrelius arba gyvulius ritualiniam skerdimui.  Be to, nauji suvaržymai gali suduoti smūgį Lenkijos eksportui.  

Bioversija 2024 07 09 m7

Įstatymą pasiūlė pagrindinė konservatyvi valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), tvirtindama, kad projektas yra skirtas gyvūnų gerovei užtikrinti. Tačiau kilę nesutarimai vos nesugriovė dešiniojo sparno koalicijos, daugeliui jos įstatymų leidėjų atsisakius palaikyti įstatymo projektą.

Vėliau vyriausybė sutiko sušvelninti dalį suvaržymų, pasiūlyti kompensacijas už fermų uždarymą ir atidėti įstatymo priėmimą.

Senatas ir įstatymą patvirtinti turintis Lenkijos prezidentas Andžejus Duda (Andrzej Duda) leido suprasti, kad gali jį vetuoti.

AP-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos