Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Lenkijos ūkininkai: kur žadėtos subsidijos trąšoms?
Asociatyvi nuotr.

Varšuva. Priešingai nei skelbia Lenkijos vyriausybė, ūkininkams vėluojama išmokėti subsidijas trąšoms įsigyti. Kai kurie nuogąstauja, kad jų taip ir nesulauks.

Skundų sulaukiama iš visos šalies ūkininkų. Jie jaučiasi apgauti, rašo portalas farmer.pl.

Pasak vieno Švento Kryžiaus vaivadijos ūkininko, žemės ūkio ministras Henrykʼas Kowalczykʼas per televiziją skelbia, kad subsidijos išmokėtos jau beveik visiems žemdirbiams, tačiau, jo teigimu, nei pats, nei joks kitas jo pažįstamas ūkininkas negavo nė cento.

Bioversija 2024 04 26 m7

Esą Žemės ūkio restruktūrizavimo ir modernizavimo agentūros, kuri administruoja paramą, darbuotojai skėsčioja rankomis – pinigų tiesiog nėra.

„O jei valdžia mus kvailina ir tai – tik propagandinis žaidimas? Užtenka žiniasklaidoje skelbti, kad ūkininkai labai vertinami, duos mums milijonų. Niekas nežino, kiek pažadų valdžia įgyvendins“, – sakė Lenkijos ūkininkas.

Šalies Nacionalinės žemės ūkio rūmų tarybos svetainėje gausu ūkininkų skundų. Dėl šios priežasties Tarybos valdyba ne kartą prašė ministro paspartinti mokėjimus.

Šiuo metu Lenkijoje sėjami žiemkenčiai, tad ūkininkams reikia lėšų sėkloms ir trąšoms įsigyti. Tačiau subsidijų negavusieji to padaryti negali.

Vis dėlto Lenkijos žemės ūkio viceministras Ryszardʼas Bartosikʼas skelbia, kad parama šiemet mokėta nuo liepos ir iki rugpjūčio 30 dienos. Pasak jo, 331 756 ūkininkams išmokėta maždaug 2 mlrd. 50 mln. zlotų (apie 432 mln. Eur). Tai yra maždaug pusė lėšų, skirtų trąšų subsidijoms.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos