Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Lenkijos ir Ukrainos pasienyje nukentėjo ukrainietiški rapsai
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Varšuva. Lenkijos ir Ukrainos pasienyje nukentėjo tranzitu geležinkeliu gabenti Ukrainos rapsai, penktadienį pranešė ukrainiečių vicepremjeras Oleksandr’as Kubrakov’as (Aleksandras Kubrakovas).

„Šį rytą Dorohusko (Lenkijoje) geležinkelio stotyje nežinomi asmenys sugadino ukrainietišką žemės ūkio produkciją. Atverti trys (...) vagonai su rapsais. Tai tranzitinis krovinys, vykstantis į Vokietiją (Hamburgą)“, – socialiniame tinkle „X“ rašė O. Kubrakovas.

Jis pridūrė, kad tai padariusieji turi būti nubausti, nepaisant to, ar tai karinė agresija, ar sugadinti grūdai.

Bioversija 2024 04 15 m7

Vietos policijai pranešta apie tai, kad iš krovininių vagonų, stovinčių ant geležinkelio privažiuojamojo kelio stotyje netoli Dorohusko pasienio perėjos, pabiro rapsai.

Ji pridūrė, kad policija tiria šį incidentą.

Per panašų incidentą vasario 11 dieną Lenkijos ūkininkai sustabdė tris ukrainietiškus grūdus gabenančius sunkvežimius ir dalį krovinio išvertė ant kelio.

Antradienį protestuojantys Lenkijos ūkininkai pasienyje su Ukraina atidarė du ukrainiečių prekinius vagonus ir ant bėgių išpylė Vokietijai skirtus grūdus.

Lenkijos ūkininkai tęsia ilgas savaites trunkančius protestus ir blokuoja sieną su Ukraina. Protestai išplito po visą šalį, nes ūkininkai taip pat skundžiasi dėl Europos Sąjungos žaliojo kurso, kuriuo siekiama, kad Europos pramonė ir žemės ūkis atsižvelgtų į aplinkosaugos reikalavimus, poveikio.

Pastaruoju metu ūkininkai suintensyvino savo veiksmus ir praktiškai užblokavo visus sienos kirtimo punktus su Ukraina.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos