Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Lenkijoje užfiksuotas galvijo užsikrėtimo kempinlinge atvejis

Varšuva. Lenkijoje buvo užfiksuotas karvės užsikrėtimo netipine galvijų spongiformine encefalopatija (GSE), dar žinoma kaip kempinligė, atvejis, tačiau jis buvo izoliuotas ir žmonių sveikatai pavojaus nekelia, pirmadienį pranešė šalies vyriausiasis veterinaras.

„Lenkijoje patvirtintas netipinės formos GSE atvejis“, - lenkų naujienų agentūra PAP citavo vyriausiąjį veterinarą Kšyštofą Nemčuką (Krzysztof Niemczuk).

„Pasak Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos (OIE), netipinės formos GSE, kokia buvo rasta Lenkijoje, nepaveikia Lenkijos kaip šalies, kurioje GSE rizika menka, statuso", - pridūrė jis.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

GSE užsikrėtusi karvė buvo rasta Mirsko miestelyje pietvakarių Lenkijoje, netoli sienos su Čekija ir Vokietija. Gyvulys buvo sunaikintas, sakė K. Nemčukas.

Užsikrėtimas netipinės formos GSE buvo aptiktas sausio 24 dieną per įprastą tikrinimą, sakoma atskirame OIE pranešime.

Organizacija pridūrė, kad šios atmainos kempinligė „spontaniškai pasireiškia visose karvių populiacijose labai mažu dažniu", todėl „nedaro poveikio oficialiam GSE rizikos vertinimui Lenkijoje".

„Lenkijoje nustatytas netipinis, pavienis atvejis, kuris neturi įtakos bendram šalies statusui dėl GSE. Tokie atvejai nustatomi itin retai. Paprastai tokie atsitiktiniai susirgimai nustatomi vyresniems negu 8 metų galvijams ir yra nesusiję su užkrėsto pašaro naudojimu“, - atvejį Lenkijoje pakomentavo ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyrius patarėja Kristina Stakytė.

GSE, sukeliamos patogeninių save replikuojančių baltymų - prionų - protrūkis tarp Didžiojoje Britanijoje laikomų galvijų 1996 metais privertė Europos Sąjungą paskelbti pasaulinį embargą britiškai jautienai ir jos produktams, kai buvo nustatyta, jog šia liga gali užsikrėsti žmonės.

Žmonėms GSE patogenai gali sukelti potencialiai mirtiną Creutzfeldto-Jakobo (Kroicfeldo-Jakobo) ligą.

Jautienos embargas Europoje buvo atšauktas 1999 metais.

Pirmadienį ES ekspertai atvyko į Lenkiją aiškintis atskiro atvejo, jog viena šios šalies skerdykla apeidinėjo veterinarinės priežiūros mechanizmus ir skerdė sergančias bei luošas karves. Nustatyta, kad šių gyvulių mėsos buvo eksportuota į maždaug 13 Bendrijos šalių, įskaitant Lietuvą.

AFP-BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos