Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Lenkijoje protestuojama prieš planus masiškai naikinti šernus

Varšuva. Tūkstančiai lenkų trečiadienį protestavo prieš vyriausybės planus šalyje iššaudyti tūkstančius šernų ir taip neleisti toliau plisti ūkiuose pražūtingam afrikiniam kiaulių marui.

Lenkijos ūkio ir veterinarijos pareigūnai pernai pritarė planui šį sezoną sumedžioti 185 tūkst. šernų. Kritikai nepatenkinti tuo, kad vyriausybė paprašė visų licencijas turinčius medžiotojų paspartinti tą skerdimą medžiojant šiuos gyvūnus šio mėnesio savaitgaliais.

Anot aplinkosaugininkų, pareigūnų nurodymų iki sausio pabaigos visoje šalyje gali būti sumedžiota iki 200 tūkst. šernų – beveik visa šalies populiacija, įskaitant vaikingas pateles.

Bioversija 22 08 31

Beveik 80 tūkst. žmonių pasirašė premjerui Mateušui Moraveckiui (Mateusz Morawiecki) įteiktą peticiją, kuria raginama nedelsiant nutraukti masinę medžioklę.

Jie taip  pat reikalauja, kad būtų atleistas žemės ūkio ministras, pritaręs „gėdingai minčiai išnaikinti rūšį“.

Valdininkų teigimu, sustabdyti rytų Lenkijos ūkiuose plintantį afrikinį kiaulių marą bus galima tik drastiškai sumažinus šernų populiaciją. Priemiesčių gyventojai dažnai skundžiasi dėl atklystančių ėdesio ieškančių šernų, potencialiai keliančių pavojų žmonėms.

Aplinkosaugininkai ir kai kurie medžiotojai savo ruožtu teigia, jog tai būtų beprasmės skerdynės ir kad jos tik priverstų gyvūnus migruoti kitur ir sukeltų sunkių padarinių visai ekosistemai.

„Šernų skerdynės ir didelio masto medžioklės, užuot sustabdžiusios (afrikinį kiaulių marą), padės virusui plisti į vakarų Lenkiją“, – sakoma aplinkosaugos organizacijų parengtoje peticijoje.

Joje priduriama, jog už ligos plitimą atsakingi atsargumo priemonių nepaisantys žmonės ir kad virusas nebuvo išnaikintas, nors šernai medžiojami nuo 2015 metų.

Kritikai taip pat tvirtina, kad skelbdama savo planus vyriausybė visų pirma siekia prieš svarbius Europos Parlamento ir vietos valdžios rinkimus užsitikrinti susirūpinusių ūkininkų paramą.

AP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija