Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Lenkija nulina PVM tarifus maistui ir trąšoms
Lenkijos premjeras Mateusz‘as Morawiecki‘s pristatė antiinfliacinį skydą. gov.pl nuotr.

Varšuva. Šiandien Lenkijos Seimas svarsto Vyriausybės pateiktą PVM įstatymo pakeitimo projektą, numatantį laikinai taikyti nulinį šio mokesčio tarifą maistui, trąšoms ir dujoms, PVM tarifą šilumai sumažinti iki 5 proc., o degalams – iki 8 procentų.

PVM mažinimas yra dalis vadinamųjų antiinfliacinio skydo priemonių, apie kurias antradienį paskelbė šalies premjeras Mateusz‘as Morawiecki‘s (Mateušas Moravieckis).

Pagal projektą lengvatiniai tarifai bus taikomi nuo vasario 1 iki liepos 31 d. PVM maistui ir gėrimams, kuriems šiuo metu taikomas 5 proc. tarifas, bus sumažintas iki nulio. Nuo 23 iki 8 proc. šio mokesčio tarifas mažinamas variklių degalams: dyzelinui, biokomponentams, benzinui, dujoms.

Bioversija 2024 04 15 m7

Nulinis PVM tarifas būtų taikomas maisto produktams, kurie apmokestinami 5 proc. tarifu, pavyzdžiui, mėsai ir žuviai bei jų produktams, pieno produktams, daržovėms ir vaisiams bei jų produktams, grūdams, malimo pramonės produktams, grūdų pusgaminiams ir duonos gaminiams, kai kuriems gėrimams, pvz., kuriuose yra ne mažiau kaip 20 proc. vaisių ar daržovių sulčių, pieno gėrimams ir vadinamajam augaliniam pienui.

Žemės ūkio gamybai naudojamų priemonių ir produktų atveju PVM sumažinimas nuo 8 proc. iki nulio trąšoms, augalų apsaugos produktams, sodo dirvožemiui, dirvožemio savybes gerinančioms medžiagoms, augimo stimuliatoriams ir auginimo terpėms.

PVM dujoms mažinamas nuo 8 proc. iki nulio, šilumai nuo 8 iki 5 proc., o elektrai išliks sumažintas 5 proc. PVM.

Bendras valstybės biudžeto pajamų sumažėjimas dėl PVM tarifo pokyčių įvertintas apie 11,6 mlrd. zlotų.

Šaltinis: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos