Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Pasaulyje
Lenkija iš ES prašo 1 mlrd. eurų grūdų tranzitui iš Ukrainos padidinti

Varšuva. Lenkija Europos Komisijai pristatė investicijų, reikalingų siekiant padidinti žemės ūkio produktų tranzitą iš Ukrainos per Lenkijos ir Ukrainos sieną, skaičiavimus, skelbia „European Truth“.

Remiantis pateiktais dokumentais, didelių sunkvežimių ir geležinkelių infrastruktūros plėtrai Pšemislyje reikia apie 500 mln. eurų, Lenkija šias investicijas laiko prioritetinėmis.

Dar 500 mln. eurų turėtų būti skirti Lenkijos ir Ukrainos sienos perėjimo geležinkelių punktų modernizavimui, krovinių terminalų statybai ir krovinių gabenimo pasienyje kontrolės infrastruktūros plėtrai, rašo Agronews.ua.

Bioversija 23 09 01 m7

Pasak nuolatinio Lenkijos atstovo prie ES Andrzej'aus Sados'o (Andžėjaus Sadosio), per 1,5 metų Lenkija galėtų padidinti Ukrainos grūdų tranzitą į trečiąsias šalis, pirmiausia – į Afriką.

Pareigūnas taip pat pridūrė, kad Lenkija ir toliau remia visas priemones, kuriomis siekiama pagerinti Ukrainos žemės ūkio produktų eksporto vadinamuosius „solidarumo kelius“.

Rugpjūčio 4 dieną Lenkijos Vyriausybė paskelbė, kad neatsisako ketinimo pratęsti Ukrainos žemės ūkio produktų importo draudimą, galiojantį iki rugsėjo 15 dienos.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ar tenkina išmokų avansai?
Visos apklausos