Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Lenkai vėl gatvėse ir žada didesnius protestus
Soc. tinklo „Facebook“ nuotr. (Protest Rolnikow)

Liublinas. Ukrainietiški grūdai toliau kelia sunkumų Lenkijos žemdirbiams, todėl šiandien dėl valdžios neveiklumo jie vėl išėjo į gatves. Ūkininkai rėžia be užuolankų – kol valdžia nepradės jų vertinti rimtai, tol protestai nesibaigs.

Lenkai nusiteikę rimtai – atsitrauks tik tuo atveju, jei valdžios sprendimai pagerins jų padėtį. Ūkininkai priduria, kad tai – tik pradžia. Kiekvienas kitas protestas bus didesnis ir skausmingesnis.

Tiesioginė protesto priežastis – žemės ūkio ministro pranešimas dėl ketinamos teikti paramos grūdų gamintojams, susijusiems su padidėjusiu grūdų importu iš Ukrainos. Profesinių sąjungų atstovų nuomone, tokia pagalba problemos nesprendžia.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Jokia papildoma parama neišspręs problemos. Negalime tapti nuo jos priklausomi. Kas bus kai baigsis paramos lėšos? Siūlomi sprendimai nesąžiningi“, – teigia Vakarų Pamario vaivadijos žemės ūkio solidarumo viceprezidentas Edwardʼas Kosmalʼis (Edvardas Kosmalis).

Be to, ūkininkai reikalauja pratęsti paramą pašarinių grūdų, grikių ir ankštinių augalų augintojams, nes ir jie patiria nuostolių dėl ukrainietiškų grūdų. 

Lenkai taip pat siekia išsikovoti mažesnes trąšų kainas (mat atpigus dujoms, sumažėjo jų gamybos sąnaudos), didesnes subsidijas žemės ūkio degalams.

Ūkininkai protestuoja Vakarų Pamario, Opolės, Žemutinės Silezijos, Šventojo Kryžiaus vaivadijose.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos