Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Lenkai pakeitė žemės ūkio ministrą

Varšuva. Lenkijos žemės ūkio ministras Grzegorz‘as Puda (Gžegožas Puda), neišbuvęs nė metų šioje kėdėje ir neradęs sutarimo su žemdirbiais, užleido postą Henryk‘ui Kowalczyk‘ui. Pastarasis į ministeriją grįžta po keturiolikos metų.

Apie pokyčius Vyriausybėje antradienį pranešė Lenkijos premjeras Mateusz‘as Morawiecki‘s (Mateušas Moravieckis).

G. Puda atėjo vadovauti ministerijai per 2020-ųjų rudens krizę, kai iš pareigų buvo atleistas ministras Jan‘as Krzysztof‘as Ardanowski‘s (Janas Kšyštofas Ardanovskis). Nors baigęs veterinariją, 38-erių G. Puda žemės ūkio politikoje buvo naujokas, anksčiau dirbo Investicijų ir plėtros, Finansų, Regioninės politikos ministerijose.

Bioversija 2024 04 26 m7

G. Pudai priekaištauta, kad nesuvokia šiuolaikinio žemės ūkio mechanizmų, negina Lenkijos žemės ūkio interesų, pasiduoda gyvūnų teisių gynėjų spaudimui.

Jo kadencijos pradžią ženklino ūkininkų protestai prieš planuotą gyvūnų gerovės apsaugos įstatymo projektą, kuris numatė draudimą auginti kailinius žvėrelius, naudoti gyvūnus pramogai, ritualiniam skerdimui (košerinio maisto žaliavai) ir kt.

Jo santykiai su socialiniais partneriai buvo prieštaringi: aktyviai susitikinėdamas su perdirbimo pramonės organizacijomis, viešai deklaravo paramą smulkiems ir vidutiniams šeimos ūkiams, prieštaraudamas stambių įmonių dotavimui.

Galiausiai G. Puda apsiribojo bendravimu tik su kai kuriomis žemdirbių organizacijomis, ėmė vengti bendravimo su įtakingu judėjimu „AGROunija“, tuo sukeldamas žemdirbių nepasitenkinimą ir protestus.

Naujasis ministras Henryk‘as Kowalczyk‘as iki paskyrimo vadovavo parlamentiniam Finansų komitetui. Prieš 14 metų jis dirbo viceministru, kai Žemės ūkio ministerijai vadovavo A. Leperis.

H. Kowalczyk‘as įvardijo dvi prioritetines problemas, kurias reikia išspręsti nedelsiant: įveikti afrikinio kiaulių maro plitimą ir suvaldyti azotinių trąšų brangimą.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos