Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Lauko pelės Vokietijoje masiškai ėda žieminius rapsus

Berlynas. Šiais metais Vokietijos ūkininkų laukus užklupusi lauko pelių armija tapo didžiule problema - jos ištisais plotais nugraužia išdygusius žieminius rapsus, javus, taip pat tarpinius augalus.

Pirmiausiai kenčia laukai, kur taikomos neariminės žemės dirbimo technologijos, bet pelių yra ir ariamuose laukuose. Lauko pelės tampa visos šalies problema, rašo portalas topagrar.com.

Visų pirma Tiuringijoje dabar yra didžiulis laukinių pelių skaičius. Graužikai pažeidžia sudygusius  rapsus, žieminius javus ir tarpinius augalus. Kalvotuose žaliuojančiuose Tiuringijos laukų pasėliuose net iš tolo matyti įvairaus dydžio juodi plotai.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Per kelias pastarąsias savaites mūsų laukų šeimininkės pelės sugraužė nuo 5 iki 10 proc. žieminių rapsų“, - sako ūkininkas Bjornas Botinas (Björn Bottin), atsakingas už 1800 hektarų dirbamos žemės „Großobringen“ žemės ūkio kooperatyve netoli Veimaro.

„Problema dėl pelių dar niekada nebuvo tokia rimta, kaip šiais metais. Vasarą dėl pelių padarytos žalos gavome apie 30 proc. mažiau visų rūšių grūdų derliaus“, - sakė jis.

Ūkininkas Ekartas Veirichas (Eckart Weirich), kurio ūkis yra 15 km į rytus nuo Veimaro, taip pat praneša apie pelių puotą jo rapsų laukuose. Veirichas su šeima valdo apie 470 hektarų ūkį.

„Preliminariu skaičiavimu, dabar rapsų nuostolius įvertinčiau 20-25 proc.“, - sakė jis. Žala tarpiniams pasėliams pinigine išraiška nėra tokia didelė, bet vis tiek apmaudi.

„42 hektarų lauke graužikai suėdė apie 80 proc. augmenijos, įskaitant ir javapjūtės metu išbyrėjusius grūdus“,  - pridūrė ūkininkas.

Šių ūkininkų žodžiai atspindi bendrą vaizdą Tiuringijoje ir kitose šalies vietose.

„Šiuo metu susiduriame su dideliu lauko pelių skaičiumi“, - sako Katrina Veideman (Katrin Weidemann) iš Tiuringijos žemės ūkio ir kaimo regionų valdybos. - Šiemet pelių skaičius yra dar didesnis nei buvo ekstremaliais 2012 m. Ypač nukentėjo regionas, esantis į šiaurę nuo Zemerdos (Sömmerda) ir Veimaro. Kaimynai Saksonijoje-Anhalte taip pat kovoja su pelėmis. Jeigu įskaitysime ne tik pasėlius, bet ir ganyklas, galima kalbėti net apie nacionalinio masto problemą.“

Ekspertai teigia, kad didžiulio graužikų veisimosi priežastis yra per šiltos ir sausos pastarųjų metų žiemos šalyje. Tai užkerta kelią epizootijų (infekcinių ligų) išplitimui, kurios dažniausiai žiemą paveikia lauko peles.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos