Basf 22 06 15 Adama 22 05 12
Pasaulyje
Latvijos žemės ūkyje daugiau kaip 1,5 tūkst. laisvų darbo vietų

Ryga. Šalies ūkiuose trūksta darbo rankų, todėl dalis greitai nokstančių uogų derliaus liks nenuimta. Nepaisant keliamo atlygio ūkiai nepritraukia darbininkų.

Latvijos valstiečių seimo ekspertė Edita Strazda, kalbėdama per šalies radiją, pareiškė, kad dėl COVID-19 pandemijos darbo jėgos judėjimas yra apribotas, ypač iš trečiųjų šalių. Tai apsunkina tokių darbuotojų pritraukimą. Pasitelkti vietinius gyventojus irgi problemiška, nes dauguma jų nemano, kad galėtų dirbti žemės ūkyje ir skinti uogas. Jie gyvena iš bedarbio pašalpų arba laukia, tikėdamiesi, kad atsidariusios įmonės vėl pakvies juos dirbti.

Šiuo metu žemės ūkio sektoriuje yra apie 1,5 tūkst. laisvų darbo vietų, kurių paprasčiausiai nėra kam užimti. Nors, anot ekspertės, ūkiai, kurie rimtai žiūri į verslą ir augina didelį derlių, sezoniniams darbininkams garantuoja maitinimą ir tinkamas gyvenimo sąlygas.

Bioversija 22 02 02

E. Strazda pripažįsta, kad dirbti žemės ūkyje nėra lengva, sąlygos alinančios. Dirbti laukuose per karštymetį sunku, todėl dauguma žmonių mieliau ilsisi paplūdimiuose, o jei dirba, tai vėsiose patalpose. Net prekybos centrams, kurie už darbą moka mažiau negu ūkiai, lengviau rasti darbuotojų, nes jie siūlo darbą vėsiose patalpose.

Latvijos ūkininkai nuogąstauja, kad dalis uogų derliaus liks nenuimta. Nesuskubus nuimti laiku, pernokusias uogas rinkti nebus prasmės.

Karščiai pagreitino uogų nokimą, pavyzdžiui, vėlyvesnių veislių aviečių ir vyšnių, nors dar nenuimtas ankstyvųjų veislių derlius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar praūžusios liūtys pakenkė jūsų pasėliams?
Visos apklausos