Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Latvija eksportavo daugiau maisto produktų

Ryga. Latvijos maisto, žemės ūkio ir žuvies produktų eksportas pernai padidėjo 464,4 mln. eurų arba 21,3 proc.

Tokius duomenis pateikė Eurostatas, remdamasis Latvijos Žemės ūkio ministerijos informacija. Maisto produktai, žemės ūkio ir žuvies produktai pernai sudarė 21,6 proc. viso Latvijos eksporto.  

Šių prekių eksporto vertė pernai augo sparčiau nei importo vertė, kuri padidėjo 19,2 proc. arba 428,6 mln. eurų. Tačiau maisto, žemės ūkio ir žuvies produktų užsienio prekybos balansas išliko neigiamas.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Eksportas į kitas ES valstybes nares sudarė 55 proc. maisto, žemės ūkio ir žuvies produktų eksporto. Eksportas į trečiąsias šalis, palyginti su 2016 m., išaugo 32 proc., o eksportas į ES šalis padidėjo 13,8 proc.

Praėjusiais metais Latvija maisto, žemės ūkio ir žuvies produktų eksportavo į 153 pasaulio šalis. Rusija buvo svarbiausia kryptis, kuriai teko  23 proc. visos eksporto vertės. Eksporto į Rusiją vertė išaugo 58 proc.

Rusija taip pat buvo pagrindinė užsienio prekybos partnerė tarp trečiųjų šalių, kuriai teko 52 proc. visos maisto, žemės ūkio ir žuvies produktų, eksportuojamų į trečiąsias šalis, vertės. Saudo Arabija buvo antra, tačiau eksportas į šią šalį buvo devynis kartus mažesnis nei eksportas į Rusiją.

Praėjusiais metais Latvija eksportavo savo maisto, žemės ūkio ir žuvies produktus į visas 27 ES valstybes nares. Didžiausia dalis teko Lietuvai (30 proc.) ir Estijai (19,2 proc.). Iš dešimties didžiausių prekybos partnerių tarp ES šalių labiausiai (2,5 karto) eksportas išaugo į Belgiją.

Gaivieji gėrimai ir alkoholiniai gėrimai buvo pagrindiniai eksporto produktai iš Latvijos, kurie sudarė 29 proc. visos maisto, žemės ūkio ir žuvies produktų eksporto vertės. Grūdų produktai sudarė 15,7 proc., o pienas, jo  produktai ir kiaušiniai sudarė 10 proc. viso eksporto.

MŪ inf.  

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos