Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Pasaulyje
Latvija atiduoda 200 tūkst. tonų rusiškų mineralinių trąšų
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Ryga. Latvija Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programai padovanos apie 200 tūkst. tonų rusiškos kilmės mineralinių trąšų, pranešė Latvijos užsienio reikalų ministerija.

Ji pažymėjo, kad Latvija, bendradarbiaudama su Europos Komisija, atsiliepė į JT prašymą sumažinti neigiamas Rusijos karo Ukrainoje pasekmes ir padėti spręsti maisto krizę Afrikos ir Lotynų Amerikos šalyse.

Latvijoje yra maždaug 200 tūkst. tonų mineralinių trąšų, priklausančių Europos Sąjungos sankcionuotoms įmonėms. Tai sudaro kuklią Rusijos pasaulinio mineralinių trąšų eksporto dalį.

Bioversija 23 09 01 m7

Latvijos ministrų kabinetas sutiko paremti šių krovinių paaukojimą JT Pasaulio maisto programai.

URM nurodo, jog Latvija kartu su užsienio partneriais ir tarptautinėmis organizacijomis toliau teikia paramą šalims, kurios kenčia nuo krizės, sukeltos Rusijos karo Ukrainoje, kurio pasekmės – tarptautinis maisto ir mineralinių trąšų stygius, energijos kainų šuolis.

Latvija smerkia Rusijos siekius panaudoti dirbtinį mineralinių trąšų deficitą dezinformacijos kampanijai, bandant pakeisti požiūrį į jos agresiją prieš Ukrainą, pažymima pranešime.

Šaltinis: LETA-BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos