BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Kukurūzų derlingumas ES sumažės beveik penktadaliu

Briuselis. Sausra ir karščio bangos kukurūzų grūdų derlingumą Europos Sąjungoje sumažins dvigubai, negu buvo prognozuota prieš mėnesį, t. y. jis kris net 16 proc., palyginti su paskutinių 5 metų vidurkiu.

Tokios prognozės pateiktos ES pasėlių derlingumo prognozių sistemos (MARS) naujausioje ataskaitoje.

Liepos mėnesį buvo manyta, kad kukurūzų derlingumas šį sezoną kris 7,8 proc., iki 7,25 t/ha. Tačiau dabar dėl užsitęsusių karščių ir sausrų MARS prognozuoja, kad kukurūzų pasėlių derlingumas kris iki 6,63 t/ha, o tai daugiau negu tona iš ha mažiau negu 5 metų vidurkis (7,87 t/ha).

Bioversija 2024 04 26 m7

„Vandens trūkumo ir karščių sukelto streso periodai iš dalies sutapo su jautriu žydėjimo ir grūdų užsipildymo tarpsniu. Tai lėmė negrįžtamą derliaus potencialo praradimą“, – teigiama MARS ataskaitoje.

Remiantis ataskaitos duomenimis, didžiojoje Prancūzijos dalyje, kuri yra viena iš ES žemės ūkio lyderių, nuo liepos iki rugpjūčio vidurio kritulių kiekis buvo labai menkas (siekė mažiau nei 20 mm), o karštų dienų buvo dvigubai daugiau nei įprastai.

Dėl menko kukurūzų grūdų derliaus, tikėtina, kad padidės ES gyvulių šėrimo sąnaudos, o tai sukels dar daugiau sunkumų ūkininkams, ir dabar kenčiantiems dėl didelių sąnaudų trąšoms bei energijai.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos