Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Kukurūzai silosui Vokietijoje: rekordinis plotas ir mažas derlius

Berlynas.Daugelis Vokietijos ūkininkų jau trečius metus iš eilės susiduria su pašarų trūkumu. Šiemet dėl sausros kukurūzai užaugino labai mažai masės ir užmezgė menkas burbuoles.

Vasarai baigiantis Vokietijos kukurūzų auginimo regionuose pradėjo lyti, bet, deja, per vėlai. Dėl labai sauso ir karšto oro daugelyje vietovių kukurūzai prasti: augalai neužmezgė net po vieną burbuolę arba jos labai mažos.

Todėl pieno ūkiai, jau trejus metus kamuojami pašarų trūkumo dėl buvusių sausrų, šį sezoną vėl nebeturi vilčių papildyti pašarų atsargas kukurūzų silosu. Kai kuriuose regionuose, pavyzdžiui, Šiaurės Frankonijoje, gyvulių augintojai beveik nebeturi žolės siloso ir šieno atsargų. Kiti galvijus šėrė netgi smulkintais žieminiais miežiais ir kvietrugiais. Apie tai rašo portalas agrarheute.com.

Bioversija 2024 07 09 m7

Vokietijoje, atsižvelgiant į regioną ir brandos laipsnį, kukurūzai silosui pradedami pjauti nuo rugsėjo vidurio iki spalio pradžios.

Šį sezoną kai kuriuose regionuose, pavyzdžiui, Žemutinėje Frankonijoje, kukurūzai silosui pradėti pjauti net dviem ar trimis savaitėmis anksčiau. Priežastis - sausra. Tai nieko gero, nes derlius prastas: augalams beveik nepavyko suformuoti gerų burbuolių.

Oficialaus kukurūzų derlingumo Federalinė statistikos tarnyba dar nepateikė, kol kas aiškus tik silosui auginamų kukurūzų plotas – beveik 3,0 mln. ha. O tai yra ne tik gerokai daugiau nei pernai, bet ir pasiekė naują rekordinį lygį. Tačiau pasėlių derlius, atrodo, toli gražu neprilygs ankstesniems rekordiniams derliams, buvusiems 2014 ir 2017 m.

EK pasėlių derlingumo prognozavimo agentūra (MARS) galimą kukurūzų masės derlingumą Vokietijoje rugpjūtį įvertino 40,1 t/ha. Tai yra šiek tiek daugiau nei blogais praėjusiais metais, tačiau vis tiek beveik 3 proc. mažiau už ilgametį vidurkį.

Skaičiuojant pagal auginamus plotus ir numatomą derlingumą, silosinių kukurūzų derlius šalyje gali siekti 92 mln. t, palyginti su 87 mln. t praėjusiais metais.

Tačiau atsižvelgiant į prastą daugelio pasėlių būklę, dar per anksti pateikti galutinį vertinimą. Daugelis gyvulių augintojų baiminasi, kad iš auginamų kukurūzų derliaus negalės sukaupti pakankamai pašarų, kad išgyventų metus.

„Anksčiau tik kas dešimt metų būdavo tokios didelės sausros, ir ūkininkai dar galėjo su jų pasekmėmis susidoroti. Tačiau dabar sunkūs pastarieji treji metai iš eilės. Pelnas yra per mažas, kad per šį laiką būtų galima sukurti rezervą“, - sako Bernardas Konsenas (Bernhard Conzen) iš Šiaurės Reino-Vestfalijos žemdirbių bendruomenės.

Reino krašto ūkininkas Hubertas Felas (Hubert Fell) laiko 50 melžiamų karvių, kurių pašarams irgi augina kukurūzų. Pasak ūkininko, augalai, pasėti gegužės 5 d., iki vasaros pabaigos jau turėtų būti trijų ar keturių metrų aukščio, tačiau išaugo tik 1,5 metro. Be to, daugelis augalų nesuformavo burbuolių. „Jei pjausime rugsėjo pabaigoje, gresia iki 50 procentų nuostolis“, - nuogąstauja H. Felas.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos