Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Koronaviruso protrūkiai Vakarų Europos įmonėse

Berlynas / Amsterdamas / Paryžius. Vokietija paskelbė sugriežtinanti skerdyklų darbo taisykles po to, kai buvo nustatyta, kad maždaug 600 darbuotojų įvairiose skerdyklose užsikrėtė koronavirusu.

Vokietijos mėsos pramonėje dirba daug migrantų, ypač iš Rumunijos. Remiantis naujosiomis taisyklėmis, skerdyklų darbuotojus turi įdarbinti pati įmonė, o ne agentūros, kaip buvo iki šiol. Apie 200 tūkst. sektoriaus darbuotojų įdarbinti per ilgas agentūrų grandines.

Remiantis „Top Agrar“ duomenimis, COVID-19 protrūkis užfiksuotas skerdyklose Žemutinėje Saksonijoje. Atlikus antrąjį 126 darbuotojų, kurių iš pradžių testas buvo neigiamas, tyrimą, šiems darbuotojams buvo diagnozuotas koronavirusas. Didžioji šios grupės dalis jau buvo karantine, nes per pirmąjį tyrimą 92 atvejai buvo teigiami. Skerdykla buvo uždaryta 2 savaitėms. Teigiama, kad  gerai paaiškinti visus karantino reikalavimus darbuotojams iš užsienio trukdė kalbos barjeras.

Bioversija 2024 07 09 m7

Gegužę dėl koronaviruso protrūkio buvo laikinai uždaryta viena Šiaurės Reino Vestfalijoje veikianti kiaulių pramonės įmonė.

Apie besimptomius atvejus tarp skerdyklų darbuotojų pranešė ir Prancūzija bei Nyderlandai. Gegužės antroje pusėje uždaryta Groenlo mieste veikianti skerdykla, kai 45 žmonėms buvo nustatytas teigiamas koronaviruso rezultatas. Vėliau paaiškėjo, kad užsikrėtę daugiau 20 proc. skerdyklos darbuotojų – 147 iš 657, tačiau dauguma jų nejautė jokių ligos simptomų.

Įmonė laikinai uždaryta, nes visi darbuotojai turėjo karantinuotis. Jos vadovas pareiškė esąs šokiruotas dėl rezultatų ir pridūrė, kad nė vienas iš teigiamą testą turinčių darbuotojų iš tikrųjų neturėjo sveikatos problemų. „Matyt, tai yra šio viruso ypatybė“, - teigė Ronaldas Lotgerinkas, pabrėžęs, kad įmonė laikėsi visų valdžios nustatytų higienos procedūrų.

Dar 28 darbuotojai užsikrėtė vienoje Nyderlandų paukštienos perdirbimo įmonėje.

Panašūs signalai sklinda ir iš Prancūzijos. Praėjusią savaitę šios šalies skerdyklose buvo nustatyti keli COVID-19 protrūkiai. Vienas iš jų praėjusią savaitę užfiksuotas Côtes-d’Armor departamente, šalies Šiaurės vakaruose. Koronavirusu užsikrėtė 63 žmonės iš 209, dauguma jų nejautė jokių simptomų. Tik vienas žmogus pateko į ligoninę.

Kitas protrūkis užfiksuotas skerdykloje netoli Orleano, Val Valo Luaros regione. Pranešta, kad 34 iš 400 darbuotojų yra užsikrėtę koronavirusu. Ši skerdykla laikinai uždaryta.

Tarp galimų paaiškinimų, kodėl virusas greitai plinta tarp skerdyklų ir mėsos perdirbimo įmonių darbuotojų, yra tai, kad Vakarų Europos šalyse daugelis jų darbuotojų yra užsienio piliečiai, dažnai gyvenantys kartu po kelis asmenis ar šalia vieni kitų. Be to, skerdyklose sunku išlaikyti bent 1,5 m atstumą tarp žmonių, kaip yra rekomenduojama, saugantis viruso plitimo.  

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos