Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Kitų šalių ūkininkai solidarizuojasi su olandais – irgi protestuoja
Vokietijos ūkininkai palaiko kolegas iš Nyderlandų. Socialinio tinklo „Twitter“ nuotr.

Amsterdamas. Nyderlandų ūkininkų protestai dėl Vyriausybės naujos azoto politikos išplito ir į daugiau Europos šalių. Su jais solidarizuojasi ir Ispanijos, Italijos, Lenkijos bei Vokietijos žemdirbiai.

Reikšdami paramą kolegoms, kitų valstybių ūkininkai taip pat pradėjo protestus, nes baiminasi, kad jie gali būti kiti ir jų vyriausybės ilgainiui įves panašią politiką, jog atitiktų ES reikalavimus. Tai, žemdirbių teigimu, keltų grėsmę jų pragyvenimui ir sutrikdytų pasaulinį maisto tiekimą.

Vokietijos ūkininkai blokavo kelius į Herenbergą, esantį Nyderlandų ir Vokietijos pasienyje (vaizdo įrašą galite žiūrėti čia).

Bioversija 22 02 02

Italijoje ūkininkai surengė traktorių protestus kaimo vietovių keliuose ir grasino vykti į Romos gatves (vaizdo įrašą galite žiūrėti čia). Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip kaimo kelyje būriuojasi dešimtys traktorių. Vienas ūkininkas šaukė: „Mes ne vergai, o ūkininkai!“

Lenkijoje tūkstančiai ūkininkų surengė protestą Varšuvoje, nešini antivyriausybiniais plakatais (vaizdo įrašą galite žiūrėti čia). Jie šaukė: „Gana! Neleisime mūsų apvogti! Mes negalime mokėti už politikų sukurtą krizę!“

Šalies ūkininkai teigia, kad Vyriausybė leidžia iš kitų šalių importuoti žemės ūkio produkciją, nors augančios gamybos, ypač trąšų, sąnaudos kelia grėsmę jų pragyvenimui.

Ispanijos žemdirbiai užblokavo Chaeno greitkelį, protestuodami prieš didėjančias degalų ir būtiniausių produktų kainas (vaizdo įrašą galite žiūrėti čia).

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos