Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Kitais metais veršeliai keliaus oru

Dublinas. Tikimasi, kad pirmieji veršeliai iš Airijos į kitas Europos šalis išskris 2021 m. kovą. Iš dalies valstybinė Airijoje veikianti žemės ūkio ir maisto plėtros tarnyba „Teagasc“ jau šiuo metu svarsto bandomojo skrydžio su gyvuliais galimybę.

Kaip rodo dokumentai, „Teagasc“ planuoja išbandyti užsakomąjį pieninių veislių veršelių skrydį, kurį turėtų atlikti patyrusi gyvulių gabenimo užsakomųjų skrydžių bendrovė, kitų metų pavasarį, teigiama žurnalo „Irish Farmers Journal“ pranešime.

Galimybė skraidinti veršelius į paskirties vietas Europos žemyne yra kruopščiai svarstoma ir planuojama, nes dėl „Brexito“ atsirado įvairių trikdžių įprastuose laivybos keliuose.

Bioversija 2024 04 26 m7

Bandomuoju skrydžiu bus gabenami nujunkyti veršeliai, kurių amžius – nuo dviejų iki šešių savaičių, o svoris – nuo 30 iki 50 kilogramų. Planuojamas skrydis vyks iš Airijos oro uosto į Olandijos ar Belgijos oro terminalus.

Kol kas „Teagasc“ nenurodė skrydžio kainos, tačiau teigia, kad tai bus „ekonomiškas variantas“, kuris priklausys ir nuo veršelių skaičiaus. Ekonomistai apskaičiavo, kad jeigu veršelių gabenimas sausuma ir jūra kainuoja apie 35 eurus už gyvulį, tai lėktuvu gabenami gyvuliai gali kainuoti dvigubai didesnę sumą.

Įmonė, gabensianti oru gyvulius, privalės atitikti tam tikrus reikalavimus: daugiau nei 50 gyvulių skraidinimo reisų per metus valdymo patirtis, kartu teikiant „profesionalų atsarginį variantą“, mažiausiai penkerių metų gyvulių gabenimo patirtis. „Teagasc“ paskelbtas bandomojo užsakomojo veršelių gabenimo skrydžio konkursas baigsis 2020 m. lapkričio 16 d. Tada ir paaiškės skrydžių bendrovės pavadinimas.

Kol kas nėra išsamios informacijos apie galimus oro uostus, tačiau tikimasi, kad užsakomųjų reisų kompanija užtikrins laikiną antžeminę veršelių priežiūrą ir pasirūpins tam skirtais oro uosto darbuotojais.

„Moove“ projektas

Bandomasis skrydis yra bendros iniciatyvos, vadinamojo „Moove Project“, dalis, kuria tiriamas tvarus veršelių gabenimas iš Airijos į kitas ES šalis. „Moove“ yra bendras „Teagasc“ ir Žemės ūkio, maisto ir jūrų departamentų projektas.

Jis buvo specialiai sukurtas gyvybiškai svarbiems pradiniams duomenims kaupti, kuriais remiantis galima pasinaudoti geriausios praktikos rekomendacijomis, užtikrinančiomis optimalią veršelių gerovę ir ekologišką veršelių transportavimą į ES paskirties vietas.

„Teagasc“ atstovai teigia, kad projektas padės pašalinti dabartines žinių spragas ir, remiantis tyrimais, pasiekti rezultatų gerinant gabenamų veršelių gerovę.

Bus tiriami visi transportavimo būdai, įskaitant oro transportą, siekiant sužinoti, ar jie suteikia galimybių pagerinti veršelių gerovę. „Tyrimas apima gabenamų veršelių gerovės ir aplinkos tvarumo sąveiką“, – komentuoja „Teagasc“ atstovai.

Mokslininkai stebės veršelius nuo jų laikymo aptvaruose iki pakrovimo ir iškrovimo bei atvykimo į nuolatinę vietą.

Žemės ūkio ir maisto plėtros tarnyba „Teagasc“ yra pusiau valstybinė Airijos Respublikos institucija, atsakinga už mokslinius tyrimus ir plėtrą, žemės ūkio ir maisto sektoriaus mokymo ir konsultavimo paslaugas.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos