Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Kinijos potvyniuose skęsta derlius

Pekinas. Centrinę Kiniją nuniokojus smarkioms liūtims ir potvyniams, žalos skaičiuojamos ir žemės ūkyje – pranešama apie milžiniškus nuostolius.

Itin stipriai gamtos stichijos pažeistas Henano regionas – vienas didžiausių kviečių augintojų, tad analitikai prognozuoja, jog pastarieji įvykiai atsilieps ir kviečių bei kukurūzų pasaulio rinkose, rašo portalas „Agrarheute“.

Didžiulė regiono patirta žala skatina diskusijas, kad Kinija šiemet pirks dar daugiau grūdų, nors ir pernai jos kviečių importas augo 10 mln. tonų bei buvo didžiausias iki šiol. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Viena pagrindinių Kinijos tiekėjų JAV iki šiol prognozavo, kad į Kiniją eksportuos panašų kiekį kaip ir pernai, tačiau tikėtina, kad skaičiai gali augti. Dar prieš potvynius Kinija įsigijo nemažą kiekį ir naujo Prancūzijos kviečių bei miežių derliaus.

JAV analitiko Jack‘o Scoville‘o (Džeko Skovilio) teigimu, rinka vis nervingiau reaguoja į vis pasigirstančius gandus apie galimai augsiančią kviečių paklausą Kinijoje.

Vieniems analitikams tikintis aktyvesnio importo, kiti teigia, kad Henano regione didžioji dalis derliaus iki liūčių jau buvo nuimta ir susandėliuota, tad klausimas - kiek žalos patirta ten. Žymiai labiau juntamas nerimas dėl medvilnės, kukurūzų bei žemės riešutų derliaus ir nuostolių.

Liūtys, potvyniai, užtvankų griūtys Kinijoje niokoja tūkstančius hektarų dirbamos žemės, gyvenamuosius rajonus, pranešama ir apie žūtis.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos