Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Pasaulyje
Kinija taip pat plečia ekologinį ūkininkavimą

Pekinas. Didžiausia Kinijos grūdų ir sojų auginimo provincija Heilongdziangas, siekdama padidinti žemės ūkio tvarumą ir maisto saugą, 2020-aisiais planuoja dar labiau mažinti cheminių trąšų ir pesticidų naudojimą žemės ūkio naudmenose.

Remiantis ataskaita, pristatyta metinėje provincijos Liaudies kongreso sesijoje, žemės ūkio naudmenos, kuriose planuojama sumažinti naudojamų chemikalų kiekį, 2020 m. bus išplėstos iki 3 mln.  ha, palyginti su pernai buvusiais 2,67 mln. hektarų.

Šiaurės rytų Kinijoje esančioje Heilongdziango provincijoje pernai, palyginti su ankstesniais metais, cheminių trąšų naudojimas buvo sumažintas 15 200 tonų, o pesticidų – daugiau nei 2000 tonų. Ši provincija yra pagrindinis tokių maisto produktų, kaip kukurūzai, sojos, ryžiai ir kviečiai, tiekėjas Kinijoje.

Bioversija 23 09 01 m7

Provincijoje plečiasi ekologiškų auginamų žemės ūkio augalų plotai, diegiamos naujoviškos technologijos. Praėjusiais metais Heilongdziangas, kurio bendras plotas siekia net 460 tūkst. kv. km, jau 16-tus metus iš eilės nuėmė rekordinį grūdų derlių. Jis siekė daugiau nei 75 mln. t. Aišku, ne viskas buvo užauginta ekologiniuose plotuose.

Nuo 2016 m. Kinijos žemės ūkio ministerija deda daugiau pastangų mažinti pesticidų ir cheminių trąšų naudojimą. Mat jau penkerius pastaruosius metus kasmetinė grūdų gamyba šioje milžiniškoje šalyje išlieka 600 mln. t ribose, o tai yra daugiau nei pakankamai, kad būtų patenkintas vidaus poreikis.

Javų selekcijos ir sėklininkystės laimėjimai, laukų drėkinimas ir žemės ūkio technikos parko atnaujinimas kinams labai padėjo gerinti augalininkystės rezultatus ir leido peržiūrėti sintetinių pesticidų bei trąšų naudojimo politiką. Dabar Kinijos žemės ūkio ministerija pagrindinėse augalininkystės srityse, įskaitant ne tik javus, bet ir daržoves, vaisius bei arbatą, skatina naudoti ekologines trąšas ir biologinius augalų apsaugos produktus. Apie tai rašo portalas firstpost.com.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos