Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Kibernetinis išpuolis sutrikdė mėsos perdirbimo milžinės darbą

Vašingtonas. Didžiausios pasaulyje mėsos perdirbimo įmonės JBS padalinys JAV pirmadienį pranešė apie įsilaužimą į kompiuterines sistemas, paralyžiavusį dalį operacijų ir paveikusią tūkstančius įmonės darbuotojų Australijoje.

Įsilaužimas buvo pastebėtas sekmadienį ir privertė vieną iš pirmaujančių jautienos ir kiaulienos gamintojų Jungtinėse Valstijose sustabdyti paveiktas sistemas bei iškviesti savo IT darbuotojus ir trečiųjų šalių ekspertus, kurie mėgins pašalinti įsilaužimo padarinius.

„JBS USA pastebėjo tapusi organizuotos kibernetinės atakos taikiniu, o įsilaužimas paveikė kai kuriuos serverius, palaikančius įmonės IT sistemas Šiaurės Amerikoje ir Australijoje“, – sakoma padalinio pranešime.

Bioversija 2024 04 15 m7

Įsilaužimas įvyko praėjus mažiau nei mėnesiui po didelio masto kibernetinio išpuolio, sustabdžiusio įmonės „Colonial Pipeline“ produktotiekio tinklą, kuriuo gabenama apie 45 proc. rytinėje JAV pakrantėje naudojamo kuro.

Brazilijoje įsikūrusi JBS yra stambi mėsos tiekėja, vykdanti veiklą JAV, Australijoje, Kanadoje, Europoje, Meksikoje, Naujojoje Zelandijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Pasak profsąjungos atstovo, išpuolis paralyžiavo bendrovės padalinio Australijoje veiklą, o iki 10 tūkst. darbuotojų buvo išsiųsti į prastovas be kompensacijos.

Naujienų agentūrai AFP Australijos mėsos pramonės darbuotojų profsąjungos (AMIEU) Kvinslando skyriaus sekretorius Matt'as Journeaux (Metas Žurno) teigė, kad išpuolis paveikė JBS mėsos perdirbimo įmones Australijoje ir sustabdė darbą visuose JBS skyriuose.

Pasak M. Journeaux, bendrovė dar nepranešė, kada veikla bus atnaujinta. „JBS Foods“ yra viena didžiausių Australijos mėsos ir maisto perdirbimo įmonių ir vaidina svarbų vaidmenį šalies žemės ūkio sektoriuje. Įmonė kiekvienais metais superka gyvulių už 2,4 mlrd. JAV dolerių.

Pareiškime naujienų agentūrai AFP Australijos žemės ūkio ministras David'as Littleproud'as (Deividas Litlproudas) teigė „žinąs“ apie išpuolį, tačiau atsisakė komentuoti, „kol neturės išsamesnės informacijos“.

Tuo tarpu JBS USA teigė „šiuo metu neturinti jokios informacijos, kad kurio nors kliento, tiekėjo ar darbuotojo duomenys buvo pažeisti ar jais buvo piktnaudžiaujama“, visgi ataka gali lemti delsą vykdant užsakymus. Pasak įmonės, jos atsarginiai serveriai nebuvo paveikti.

AFP-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos