Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Kibernetiniai sukčiai taikosi ir į žemės ūkio įmones

Vašingtonas. Dėl kibernetinių atakų JAV ūkininkų ir žemės ūkio produktų perdirbėjų nuostoliai skaičiuojami milijonais dolerių. Tačiau, nepaisant FTB įspėjimų, žemės ūkio sektorius dar neįvertino problemos masto, rašoma „Therecord“ svetainėje.

Šių metų sausį vienas amerikiečių ūkis dėl laikino veiklos sustabdymo po kibernetinės atakos prarado 9 mln. dolerių. Įsilaužėliai gavo prieigą prie įmonės vidinio tinklo naudodami suklastotus administratoriaus įgaliojimus.

Ir tai toli gražu ne vienintelis incidentas per pusmetį. 2020 m. lapkritį, įsilaužus į kelių žemės ūkio verslo įmonių IT sistemas, įmonės prarado valdymo kontrolę. Tik dėl to, kad dalis duomenų buvo atkurta iš atsarginių kopijų, nereikėjo mokėti kibernetiniams nusikaltėliams milžiniškos 40 mln. dolerių išpirkos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Deja, taip pasiseka ne visiems. 2021 m. kovo mėn. kibernetinių nusikaltėlių gauja pridarė nuostolių gėrimų gamybos kompanijai.

Lygiai taip pat 2021 m. liepą kepykla prarado prieigą prie savo serverio, failų ir programų, todėl buvo visiškai sustabdyta produktų gamyba ir siuntimas tiekėjams.

Tačiau garsiausia programinės įrangos ataka prieš maisto ir žemės ūkio bendrovę įvyko šiemet, gegužę, kai „REvil“ gauja užpuolė „JBS Foods“ ir beveik savaitę sutrikdė mėsos perdirbimą visoje Australijoje bei Šiaurės Amerikoje.

„Dėl įmonės laikino sustojimo sumažėjo skerdžiamų galvijų ir kiaulių skaičius, dėl to Jungtinėse Valstijose trūko mėsos, o didmeninė jos kaina pakilo net 25 proc.“, - nurodė FTB.

Visus minėtus incidentus FTB įtraukė į saugumo įspėjimą, kurį rugsėjo pradžioje išsiuntė JAV maisto ir žemės ūkio sektoriaus organizacijoms.

Vadinamoje „atmintinėje dėl kibernetinių sukčių“ aprašoma, kas gali atsitikti dėl žemės ūkio įmonių savininkų neatsargumo dirbant su informacinėmis sistemomis.

Agentūra ragina JAV maisto ir žemės ūkio sektoriaus organizacijas rimtai žiūrėti į išpirkos grėsmę ir investuoti į savo IT tinklų apsaugą nuo dažniausiai naudojamų kibernetinių atakų metodų. Populiariausi yra keli: nukreipti į silpnai apsaugotus galutinius taškus; kenkėjiški failai, esantys sukčiavimo el. laiškuose; neapsaugotų prie interneto prijungtų įrenginių pažeidžiamumas.

FTB minėtų priemonių ėmėsi po to, kai Valstybės saugumo departamentas ir Teisingumo departamentas sukūrė darbo grupę, skirtą kovoti su įsilaužėliais, kurie nusitaikė į verslą pagrindiniuose JAV ekonomikos sektoriuose, įskaitant ir žemės ūkį.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos