Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Kazachstanas uždraudžia gyvulių eksportą

Nursultanas (buv. Astana). Kazachstanas rengiasi uždrausti gyvulių eksportą iki balandžio mėnesio. Vėliau draudimą gali pratęsti, kad apsaugotų vidaus rinką, kurioje išaugo mėsos kainos, praneša šalies Žemės ūkio ministerija.

Kazachstano jautienos ir galvijų eksportas praėjusiais metais padidėjo maždaug dvigubai. Tam įtakos turėjo išaugusios pasaulinės kainos, atsižvelgiant į didelį mėsos trūkumą kaimyninėje Kinijoje ir augančią kitos kaimynės, Uzbekistano, paklausą.

Kazachstanas labai mažai mėsos parduoda tiesiogiai Kinijai, nes tik keli vietiniai tiekėjai turi reikiamus sertifikatus. Tačiau vietinės jautienos kainos pernai šoktelėjo 16 proc., nes gamintojai pasinaudojo kitomis eksporto galimybėmis.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ministerijos atstovas spaudai teigė, kad vyriausybė baigia rengti įsakymą, draudžiantį gyvulių eksportą. Pavyzdžiui, 2019 m. iš šalies į užsienį buvo išvežta 264 tūkst. avių, iš kurių daugiau kaip pusę sudarė motininės avys, taip pat 156 tūkst. galvijų. Kazachstano žemės ūkio ministerijos teigimu, masinis gyvų gyvulių, skirtų skerdimui arba perpardavimui, eksportas sudaro „pagrindą spekuliatyviai didinti mėsos gaminių kainas“.

Be to, dėl eksporto suaktyvėjimo sumažėjo vietinių mėsos gamybos įmonių aprūpinimas žaliava, jos negali dirbti visu pajėgumu. Dėl žaliavos trūkumo 2019 m. jos turėjo darbo tik pusei savo našumo.

Pramonės lobistų grupės Kazachstano mėsos sąjungos pirmininkas Asylzhanas Mamytbekovas kritikavo tokį ministerijos žingsnį kaip prieštaraujantį rinkos ekonomikos taisyklėms.

„Tai yra žingsnis atgal ir pasenęs požiūris, tad manau, kad visi supras, jog valdžia klysta, nors tam prireiks laiko", – sakė jis trumpai.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos