Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Kanzaso ūkininkai eksperimentui panaudojo trumpikes

JAV. Kanzaso valstijos ūkininkai, norėdami ištirti savo laukų dirvožemio biologinę būklę, atliko eksperimentą pokštą su medvilninėmis apatinėmis trumpikėmis.

Dirvožemio biologijos tyrimo eksperimentas parodė, kad dirvožemio mikroorganizmai į trumpikių audinį sureagavo taip pat, kaip ir į kitas natūralias medžiagas, tačiau apatiniuose drabužiuose, pasirodo, yra ne tik medvilnės.

Dirvožemio biologijos tyrimai gali būti nuobodi tema. Tačiau Činėjaus ežero baseino fondas rado būdą, kaip paįvairinti tyrimus, rašoma farmprogress.com.

Bioversija 2024 04 26 m7

Činėjaus ežero baseinas apima 633 000 arų penkiose pietinėse Kanzaso valstijos apskrityse. Daugiau kaip 99 proc. baseino žemių yra naudojamos žemės ūkio reikmėms.

Eksperimento idėja kilo Lizai Frenč (Lisa French), Činėjaus ežero baseino fondo projekto koordinatorei.

Praėjusių metų pavasarį organizacija keletui ūkininkų įteikė po porą visiškai naujų baltų šortukų tipo (vadinamųjų „Jokey“) trumpikių, nurodydama užkasti apatinius drabužius savo pasirinktame lauke Medžių sodinimo dieną (Arbor Day – balandžio pabaigoje) ir pažymėti vietą raudona vėliavėle.

Po trijų mėnesių buvo paprašyta iškasti apatinius (tiksliau, kas liko iš jų) ir atvežti į lauko dieną, kad būtų galima vaizdžiai įsitikinti, kas vyko žemėje bandymo laikotarpiu. Suirusių trumpikių liekanos buvo sukabintos ant virvės pasėlių lauko pakraštyje.

Šiame eksperimente tikrai netrūko humoro. Činėjaus ežero baseino fondo viešųjų ryšių koordinatorius Hovardas Mileris (Howard Miller) paaukojo didelio dydžio trumpikes, teigdamas, kad yra „Tighty-Whities“ (vyriškų baltų medvilnių trumpikių) kapitonas.

„Tai buvo smagus būdas pažvelgti į dirvožemio biologiją, – eksperimentą pristatė H. Mileris. – Paaiškėjo, kad dirvožemio mikroorganizmai medvilnės pluoštą vertina taip pat, kaip ir kitus likučius po derliaus nuėmimo. Iš šio eksperimento tapo aišku, kad sveikiausias dirvožemis buvo ten, kur labiausiai buvo sunaikintos trumpikės.“

Lauko dienos dalyviai sužinojo ir keletą dalykų, kurių nesitikėjo. Pirma, medvilninės trumpikės gaminamos ne vien iš medvilnės pluošto. Išskaidžius organines medžiagas, liekanose aptikta cheminių plastifikatorių, padedančių išlaikyti apatinių formą.

Ūkininkas Džimas Robas (Jim Rob) užkasė trumpikes prie skruzdėlyno. Jis nustatė, kad trumpikėmis susidomėjo ir goferiniai (graužikų (Rodentia) būrio žinduolių šeima), kurie maždaug per mėnesį sunaikino skruzdėlyną. Ūkininkas, iškasdamas trumpikes, arba tai, kas iš jų liko, pastebėjo, jog jos gerokai nustumtos į goferinio tunelį.

Visi ūkininkai, sutikę pasidalyti savo „nešvariais apatiniais“, buvo apdovanoti prizais.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos