Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Kaliningrado vicepremjerė: regionas gali atsidurti prie maisto katastrofos slenksčio
Asociatyvi shutterstock.com nuotr.

Kaliningradas. Srities žemės ūkio ministerija pripažino, kad dėl afrikinio kiaulių maro regionas gali atsidurti ties maisto katastrofos slenksčiu.

„Atsižvelgiant į dabartinę situaciją, jeigu atsitiktų kažkas nepaprasto, atsidurtume ties maisto katastrofos slenksčiu dėl vėl išplitusio afrikinio kiaulių maro (AKM) viruso fermose“, – pareiškė vicepremjerė ir žemės ūkio ministrė Natalija Ševcova per regioninę televiziją „Kaskad“.

Ji pažymėjo, kad dabartinėmis sąlygomis kiaulienos įvežti į regioną prieinamomis kainomis neįmanoma.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Šiuo metu regiono Žemės ūkio ministerija, veterinarijos tarnybos ir savivaldybės daro viską, kad virusas toliau neplistų. Protrūkių židiniuose dėl sanitarijos skerdžiami gyvuliai. Nerimaujama dėl išlaidų, kurių gali patirti kiaulininkystės sektorius, jei namų ūkių savininkai netaikys kovos su epidemija priemonių ir neatskleis veterinarijos tarnyboms, kiek kiaulių laiko. Šiuo metu kiaulienos regione netrūksta“, – oficialų komentarą pateikė regiono Vyriausybės spaudos tarnyba.

Įmonė „Pribaltijskaja miasnaja kompanija tri“ skelbia, kad jos patirta žala dėl AKM gali siekti 100 mln. rublių. Rugpjūtį užregistruotas AKM protrūkis įmonės kiaulių fermoje, kurioje laikoma 20 tūkst. kiaulių. Dėl protrūkio teks paskersti visus gyvulius.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos