Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
JK ūkininkai dėl darbo jėgos trūkumo patyrė 70 mln. eurų nuostolių
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Londonas. Jungtinės Karalystės (JK) ūkiuose pirmąjį metų pusmetį nespėta nurinkti vaisių ir daržovių už daugiau nei 60 mln. svarų (71,3 mln. Eur), nes trūko darbuotojų, pranešė Nacionalinė ūkininkų sąjunga (NFU). 

„Siaubinga, kad kokybiškas maistas švaistomas tuo metu, kai šeimos visoje šalyje sunkiai pragyvena dėl išaugusių pragyvenimo išlaidų“, – kalbėjo NFU viceprezidentas Tomʼas Bradshaw (Tomas Bredšou). 

Remiantis tyrimu, 40 proc. apklaustų ūkininkų skundėsi, kad patyrė nuostolių dėl uogų ir vaisių skynėjų bei daržovių rinkėjų trūkumo, o vien vaisių ir daržovių nuo sausio iki birželio sugedo už maždaug 22 mln. svarų (26,2 mln. eurų).

Bioversija 2024 07 09 m7

Apklaustieji teigė, kad jiems reikalinga maždaug 14 proc. daugiau darbuotojų, ir pridūrė, jog 17 proc. vaisių ir uogų rinkėjų neatvyko į darbą, dar 9 proc. išėjo iš darbo dar nepasibaigus sutartims. 

Breksitas prisidėjo prie darbo jėgos trūkumo, nes apsunkino darbuotojų iš ES valstybių narių įdarbinimą, kai JK išstojus iš Europos Sąjungos pasikeitė judėjimo laisvę reglamentuojantys įstatymai. 

Ukrainiečiai laikinai iš dalies užpildė spragą, tačiau nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios daugelis įstrigo savo tėvynėje. 

Siekdami įveikti trūkumą, JK ūkininkai buvo priversti dairytis darbuotojų iš tolimesnių šalių, tarkime, Indonezijos, Filipinų, Uzbekistano ir Pietų Afrikos Respublikos. 

Pasak T. Bradshaw, situaciją dar labiau prastino užsitęsę sausi orai ir rekordinė temperatūra.

Profsąjunga pažymėjo, kad JK išplėsti sezoninių darbuotojų schemą labai yra svarbu, siekiant užtikrinti, jog šalyje kitais metais nepasikartotų tai, ką T. Bradshaw vadina pražūtingu maisto švaistymu. 

Šiais metais JK leido išduoti apie 38 tūkst. vizų sezoniniams darbuotojams, tačiau sektorius teigia, kad jam reikia maždaug dvigubai daugiau darbuotojų – apie 70 tūkstančių. 

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos