Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Pasaulyje
JK prekybos centrų lentynose vaizdas niūrus: trūksta daržovių
Socialinio tinklo „Twitter“ nuotr.

Londonas. Jungtinėje Karalystėje (JK) jau kurį laiką stinga pomidorų, vėliau ėmė trūkti ir kitų vaisių bei daržovių, todėl mažmenininkai riboja leidžiamus įsigyti šių produktų kiekius.

Problemą sukėlė tiekimo sutrikimai, susiję su oro sąlygomis Pietų Europoje ir Šiaurės Afrikoje.

Vaisių ir daržovių augintojai ir tiekėjai iš Maroko pastarosiomis savaitėmis pranešė apie nepalankias sąlygas (žemą temperatūrą, smarkias liūtis ir potvynius), turėjusias įtakos derliaus, ypač pomidorų ir paprikų, apimtims.

Bioversija m7 2024 03 29

Dėl prastų orų, kurie taip pat paveikė pietų Ispanijos ūkininkus, atšaukti ir keltų reisai, o tai dar labiau pagilino problemą.

Vis dėlto mažmeninės prekybos konsorciumo atstovų teigimu, manoma, kad sutrikimai truks kelias savaites. Esą prekybos centrai bendradarbiauja su ūkininkais, siekdami užtikrinti, kad klientai gautų platų šviežių produktų asortimentą.

Vieno iš pirmaujančių JK prekybos centrų „Asda“ atstovas spaudai patvirtino, kad tinklas susiduria su kai kurių regione auginamų daržovių tiekimo problemomis.

„Įvedėme laikiną trijų kiekvieno produkto limitą labai mažam vaisių ir daržovių rūšių skaičiui, todėl klientai galės įsigyti norimų produktų“, – pridūrė jis.

Apribojimai taikomi perkant pomidorus, paprikas, agurkus, salotas, brokolius, žiedinius kopūstus ir avietes.

O štai prekybos tinklas „Morrisons“ teigė, kad nuo trečiadienio pirkėjai galės įsigyti ne daugiau kaip po du vienetus pomidorų, agurkų, salotų ir paprikų.

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos