Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Jungtinė Karalystė suplanavo paramą ūkininkams po „Brexito“

Londonas. Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) ūkininkams skirs 2,9 mlrd. svarų paramą, kuri bus išmokėta per dvejus metus, pranešė finansų ministras Sadžidas Džavidas (Sajid Javid).

„Kai išstosime iš ES ir nebeliks įsipareigojimų pagal bendrą žemės ūkio politiką, galėsime paremti savo kaimo gyventojus taikydami sąžiningesnę ir mažiau biurokratinę sistemą“, – pažymėjo ministras.

Pasak S. Javido, ūkininkai gali sutikti Naujuosius metus būdami ramūs dėl valstybės paramos ir gerovės po „Brexit“.

Bioversija 2024 07 09 m7

Vyriausybės parama reiškia, kad kitais metais Didžiosios Britanijos ūkininkai gaus tą patį finansavimą, kaip ir pagal dabartinę ES žemės ūkio subsidijų sistemą.

JK Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų ministerijos duomenimis, daugelis britų ūkių be ES subsidijų, kurios 2014–2017 metais sudarė vidutiniškai 61 proc. ūkininkų pajamų, yra nuostolingi.

Tikimasi, kad JK pasitrauks iš ES sausio 31 dieną. Šiuo atveju nuo 2020 metų kovo mėnesio Londonas ir Briuselis pradės derybas dėl būsimų santykių.

Numatoma, kad pereinamasis laikotarpis baigsis 2020 metų gruodžio mėnesį – šiuo laikotarpiu JK tebepriklausys muitų sąjungai ir bendrajai ES rinkai.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos