


Vašingtonas. JAV imigracijos valdžia šią savaitę septyniose žemės ūkio produktų perdirbimo įmonėse mažuose miesteliuose netoli Džeksono, Misisipėje, areštavo apie 680 žmonių. Federalinių pareigūnų teigimu, tai viena didžiausių tokių operacijų, įvykdytų vienoje valstijoje.
Imigracijos ir muitinės vykdomoji agentūra (ICE) pranešė, kad tai žmonės, nelegaliai dirbę gamyklose. Pareigūnai taip pat areštavo verslo įrašus, kuriuos galės panaudoti kaip federalinio baudžiamojo tyrimo dalį.
Kai kurie sulaikytieji bus paleisti dėl „humanitarinių priežasčių“ ir turės atvykti į JAV imigracijos teismą, taip teigia ir Misisipės pietinio rajono JAV advokatų kontora, bendradarbiaujanti su ICE. Kiti sulaikytieji bus pervežti į ICE padalinį Jenoje, Luizianoje.
ICE paviešintame vaizdo įraše buvo matyti, kaip darbuotojai autobusais atvežami į perdirbimo įmonę, kur agentai juos apieško ir tikrina asmens dokumentus. Kai kurių darbuotojų rankos buvo surištos nailoniniais kaklaraiščiais.
ICE nenurodė suimtų darbuotojų tautybių. Meksikos konsulatas sureagavo ir pranešė, kad vyksta į regioną padėti savo piliečiams, kurie galimai su tuo susiję.
Panašaus pobūdžio incidentas įvyko 2008 m. košerinės mėsos pakavimo gamykloje Postvilyje, Ajovoje, kur vykdant didelę imigracijos įstatymų kontrolės operaciją darbo vietoje areštuota daugiau nei 300 darbuotojų.
Barako Obamos vadovavimo laikotarpiu ICE prioritetą teikė neseniai sulaikytiems sieną perėjusiems, anksčiau deportuotiems ir grėsmę visuomenės saugumui keliantiems asmenims stebėti ir, jei reikia, areštuoti.
Donaldo Trampo prezidentavimo laikotarpiu kova su nelegalia imigracija tapo vienu svarbiausių veiklos objektų. Kartu ICE suaktyvino savo veiklą nuo 2017 m. sausio.
ICE pranešė, kad 2018 m. (skaičiuojami fiskaliniai metai, kurie baigėsi rugsėjį), buvo atlikta daugiau nei 2 300 baudžiamųjų ir administracinių areštų, susijusių su darbo vietomis, kai 2017 m. – kiek daugiau nei 300.
Tarp šios savaitės operacijos objektų buvo perdirbimo įmonė „Peco Foods“ Kantono mieste. Savo tinklalapyje „Peco Foods“ teigia, kad tai yra 8 pagal dydį paukštienos gamintoja Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Atsakydamas į tai Nacionalinės vištienos tarybos atstovas Tomas Saperis (Tom Super) sakė, kad mėsos perdirbimo įmonės stengiasi samdyti tik legalius darbuotojus. „Vištienos pramonė naudoja visus legalius įdarbinimo instrumentus, kad užtikrintų teisėtą darbo jėgą“, – komentavo T. Saperis.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Norvegija leis saugomuose vandens telkiniuose įrengti hidroelektrines
2025-03-10 -
Ką D. Trump'o muitai atneš žemės ūkio rinkoms
2025-03-06 -
Migrantai skundžiasi išnaudojimu Jungtinės Karalystės ūkiuose
2025-03-03
Skaitomiausios naujienos
-
Kitą savaitę ūkininkams pradės mokėti paramą už ūkinius gyvūnus
2025-02-26 -
Mėsinių galvijų augintojai pasitraukė iš Žemės ūkio rūmų
2025-02-26 -
Silpni pasėliai po žiemos: ką daryti?
2025-03-05
(0)