Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
JAV bankrutavo keli šimtai ūkininkų

Vašingtonas. Dėl problemų, kurias sukėlė JAV ir Kinijos prekybos karas, ir nepalankių oro sąlygų šiemet Valstijų ūkininkų bankrotų skaičius pasiekė aukščiausią nuo 2011 metų lygį.

JAV ūkininkų federacijos duomenimis, per dvylika mėnesių iki 2019 metų rugsėjo pabaigos šalyje bankrutavo 580 ūkininkų – 24 proc. daugiau negu tuo pat laikotarpiu metais anksčiau ir daugiausiai nuo 2011-ųjų, kuomet buvo užfiksuoti 676 ūkininkų bankrotai.

Visgi bankrotų skaičius tebėra gerokai mažesnis už rekordinius praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio lygius.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Dėl JAV ir Kinijos prekybos karo JAV ūkininkų padėtis gerokai pablogėjo, rašo agentūra „Bloomberg“. Todėl žemdirbiams svarbu, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) ir Kinijos prezidentas Si Dzinpingas (Xi Jinping) pasirašytų spalį pasiektą „pirmojo etapo“ prekybos susitarimą, pagal kurį Kinija gerokai padidins perkamus JAV žemės ūkio produktų kiekius.

Federacija pažymi, kad JAV ūkininkai vis labiau priklauso nuo prekybos subsidijų ir federalinių programų, kuriomis užtikrinama jų produktų paklausa.

JAV žemės ūkio departamento prognozėmis, šiais metais beveik 40 proc. pelno – 33 mlrd. JAV dolerių iš numatomų 88 mlrd. JAV dolerių – ūkininkai gaus įvairių pagalbos programų, subsidijų ir draudimo dėka.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos