Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
JAV abejoja kininių česnakų kokybe
Asociatyvi Pixabay (congerdesign) nuotr.

Vašingtonas. JAV česnakų daugiausia importuoja iš Kinijos ir taip yra ne vienus metus, tačiau dabar kai kurie politikai išreiškė susirūpinimą dėl produkcijos kokybės ir poveikio nacionaliniam saugumui.

Kinija – didžiausia šviežių ir šaldytų česnakų eksportuotoja pasaulyje, o Jungtinės Amerikos Valstijos – pagrindinė vartotoja. Per metus JAV importuoja apie 500 tūkst. kg produkcijos. 

Dviejų šalių ekonominius ryšius dažnai trikdo prieštaringi sprendimai. JAV apkaltino Kiniją paleidus į rinką česnaką, už žemesnę kainą nei siekia savikaina.

Bioversija m7 2024 02 22

Nuo dešimtojo dešimtmečio vidurio JAV taikė didelius muitus arba mokesčius, siekdama apginti nacionalinius gamintojus. 2019 m. Donaldʼo Trumpʼo (Donaldo Trampo) administracijos laikais šie tarifai padidinti.

Neseniai respublikonų senatorius Rickʼas Scottʼas (Rikas Skotas) raštu kreipėsi į prekybos sektorių, teikdamas, kad kininiai česnakai nesaugūs dėl antisanitarinių gamybos sąlygų.

Jis pabrėžė didelį susirūpinimą visuomenės sveikata dėl užsienio šalyse, ypač komunistinėje Kinijoje, auginamų česnakų kokybės ir saugos, praneša portalas bbc.com.

R. Scottʼas teigė, kad sukaupta nemažai įrodymų, tarp kurių – įrašai internete, maisto gaminimo tinklaraščiuose ir dokumentiniuose filmuose apie tai, jog česnakai galimai auginami naudojant nuotekų vandenį.

Anot politiko, vystosi egzistencinė ekstremali situacija, kelianti rimtą grėsmę nacionaliniam saugumui, visuomenės sveikatai ir ekonominiam klestėjimui.

Kvebeko McGill universiteto Mokslo ir visuomenės biuras aiškina, kad nėra įrodymų, jog Kinijoje česnakams auginti naudojamos nuotekos. Remiantis 2017 m. atliktu šio universiteto mokslininkų tyrimu, žmonių atliekos yra tokia pat veiksminga ir saugi trąša, kaip ir gyvulių srutos.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
Visos apklausos