Briuselis. Inovatyviausių Europos Sąjungos ūkininkių konkurse pirma vieta pripažinta lenkei Magdalenai Vengiel (Magdalena Węgiel – nuotraukoje centre), įkūrusiai ir plėtojančiai upėtakių ūkį.
Iš viso konkurse dalyvavo 35 pretendentės, daugiausia iš Italijos – 15. Po 3 kandidates pristatė Austrija, Olandija ir Lenkija, 2 – Slovėnija. Baltijos šalių ūkininkės konkursui nebuvo pristatytos.
Konkursą organizuoja ES žemdirbių skėtinė organizacija COPA, remiama ES Žemės ūkio generalinio direktorato ir ES pirmininkaujančios valstybės. Konkursas vyksta kas dveji metai. Jo tikslas – įvertinti inovatyviausias žemės ūkio ir miškininkystės sektoriuose dirbančias moteris bei skleisti jų patirtį.
Šiuo metu moterys valdo 30 proc. Europos Sąjungos ūkių. Didesnis jų dalyvavimas šiame sektoriuje susijęs su novatoriškais projektais, prisidedančiais prie dinamiškos kaimo bendruomenių plėtros.
Anot COPA-COGECA Moterų komiteto pirmininkės Lotos Folkeson (Lotta Folkesson), moterų teisių stiprinimas kaimo vietovėse neša didelę naudą žemės ūkiui, šalių ekonomikai ir visuomenei.
Per apdovanojimo ceremoniją iš 35 projektų pristatyti 5 inovatyviausi. Pirmą vietą pelnė lenkė Magdalena Vengiel (Magdalena Węgiel), kuri kartu su dukra Ojcuvo nacionaliniame parke atkūrė žuvivaisos ūkį „Pstrąg Ojcowski“, augina upėtakius, propaguoja sąmoningą ir etišką ūkininkavimą, pristato visuomenei regiono istoriją, puoselėja kulinarines tradicijas.
Kita laureatė italė Sandra Karantini (Sandra Quarantini) gavo apdovanojimą už ypatingus projekto startuolio „Colour Off” pasiekimus. Jos veikla susijusi su ekologine natūralaus pluošto gamyba ir dažymu.
Konkurso organizatoriai palankiai įvertino Austrijos ūkininkės Kristinos Bauer (Christina Bauer) projektą „Paprasta kepti ir virti su Kristina“. Greta pagrindinių ūkio darbų ūkininkė organizuoja maisto gamybos kursus, seminarus, dalijasi receptais, patarimais ir pamokymais interneto svetainėje.
Apdovanojimus už inovacijas taip pat pelnė prancūzė Nienkė Koumans (Nienke Koumans), gaminanti savo ūkyje ekologiškus valgomuosius ledus, ir olandė Džudi Kerhofs Rozen (Judy Kerkhofs-Roozen), įkūrusi terapijos ūkį, kuriame žmonių su psichikos sutrikimais socializaciją.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)